3.5 milyar $'lık yatırıma başlıyor

3.5 milyar $'lık yatırıma başlıyor

Alarko, referandumdan 'evet' çıkınca ertelediği 3.5 milyar dolarlık yatırım için düğmeye bastı.

3.5 milyar $'lık yatırıma başlıyor
16px
24px
15.09.2010 08:04
ABONE OLgoogle

Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alaton, "Türkiye Jumbo-Jet'e benziyor. Yakında kalkacağız" dedi

Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, Türkiye'nin yeni bir atılımın eşiğinde olduğunu belirterek, "Bu referandum, bu gelişmeye muhteşem bir ivme verdi" dedi. Türkiye'nin yakında dünya ekonomisiyle daha fazla entegre olacağını kaydeden Alaton, "Türkiye, Jumbo Jet'e benziyor. Yakında kalkacağız" dedi.

'HAYIR' KAOS YARATIRDI

Referandum sonucuna saygı duymak gerektiğini söyleyen Alaton, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının da kutuplaşmayı sona erdirmiş olacağı tahmininde bulundu. Referandum sonuçlarının ardından başta Washington olmak üzere tüm dünyadan olumlu mesajlar aldığını belirten Alaton, "Referandumdan 'hayır' çıksaydı Türk sanayicisi için bir kaos ortamı oluşabilecekti.

Bu sonuçla birlikte ertelenen yatırımlara hız verilmesi gerekiyor" dedi. Alarko Holding'in gelecek 4 sene için planlanan 3.5 milyar dolarlık yatırım için düğmeye bastıklarını açıklayan Alaton, seçim ekonomisi kaygısının bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Sabah

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde