117 bin euroluk mütevazı araç!

117 bin euroluk mütevazı araç!

Bolu Valisi Akpınar, 117 bin 500 euroluk makam aracı bakın nasıl savundu

117 bin euroluk mütevazı araç!
16px
24px
27.09.2008 10:51
ABONE OLgoogle

Bolu Valisi Akpınar, kendisine 117 bin 500 euroluk makam aracı aldı. 150 bin euroluk Mercedes almadığı için devleti fazla zarara uğratmadığını düşünen Vali, “Biz çok mütevazı olan bir araç aldık” dedi. Akpınar, aracı yakıt tasarrufu için aldığını da söyledi

Görevi gelmesinin üstünden 4.5 ay geçen Bolu Valisi Akpınar'ın belki de en çok ses getiren icraatı kendisine 117 bin 500 euroluk makam aracı almak oldu. Vali Halil İbrahim Akpınar, Türkiye'deki değeri 215 bin YTL olan 'Audi Q7'yi marka ciple ilgili yaptığı açıklamada, valilerin genelde 150 bin Euro civarındaki 'Mercedes S 320' makam aracı kullandığını ifade ederek, “Biz çok mütevazı olan bir araç aldık” dedi.

ARAÇ PARKINA ÇEKİLDİ

Makam aracı olarak kullandığı 1998 model Mercedes S 320 ve arazi aracı 1997 model Toyota Land Cruiser'ın eskidiğini düşünen Akpınar, Audi'nin ardından Mercedes S 320'yi Vali Konağı'nın garajına çektirdi. Toyota Land Cruiser ise İl Özel İdare Müdürlüğü'ne ait araç parkına çekildi.

ÇOK YAKIT TÜKETİYORMUŞ

Kullandığı makam araçlarının eskidiğini tekrarlayan Akpınar, “Valilik bütçesinden aldık. İki aracımız vardı. Bir tanesi 1997 model Toyota Land Cruiser cip. Bu araç çok yakıt tüketiyordu ve bir depo benzinle Ankara'ya gidemiyorduk. Satışa çıkardık alan da olmadı” dedi.

“Bir diğer araç da Vakıflar Bankası'nın bize vermiş olduğu Mercedes model, 3200 motor olan bir araç” diyerek sözlerini sürdüren Akpınar, “Araçların yenilenmesi gerekiyor diye düşündük. Araç alırken de çok lüks bir araç almadık. Valilerin genelde kullanmış olduğu araçlar Mercedes S 320 ve bu tip araçlar. Bunların fiyatı da 150 bin euro civarında. Biz çok mütevazı olan bir araç aldık” diye konuştu.

Akpınar, “Makam aracını tasarruf amaçlı mı aldınız?” sorusuna ise, “Araçlar hem eskiydi, hem de tasarruf amaçlı” diye cevap verdi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde