11 bin öğrenciyle plastiğe karşı çevre hareketi

11 bin öğrenciyle plastiğe karşı çevre hareketi

Türkiye’nin 10 ilinden 14 Final Okulu öğrencileri, kurdukları İyilik Meclisleri ile plastiğe karşı mücadele başlattı.

11 bin öğrenciyle plastiğe karşı çevre hareketi
16px
24px
15.06.2024 13:33Güncelleme: 15.06.2024 13:34
ABONE OLgoogle

Öğrenciler, aileleri, yakın çevreleri ve bulundukları kentteki çevreye duyarlı kesimler ve yerel yönetimleri harekete geçirerek 1 yılda 2 bin 500 ton plastik atık toplamak hedefiyle yola çıktı.

Antalya, Ankara, Bursa, Batman, Diyarbakır, Elâzığ, İstanbul, Muğla, Ordu ve Samsun’dan 11 bin öğrenci kurdukları İyilik Meclisleri ile Türkiye çapında bir çevre hareketi başlattı. Online olarak bir araya gelen öğrenciler önce kendi okullarında yaptıkları oylamanın ardından tüm okulların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdikleri fikir alışverişi sonunda da “Ülke çapında plastiğe karşı mücadele etmeye” karar verdiler.

Öğrenciler başta yerel yönetimler ve illerindeki çevre dernekleri olmak üzere çeşitli kurumlarla da iş birliği yapıyor ve tek kullanımlık plastik kullanımını en aza indirmek için çevrelerindeki işletmeler, bireyler, okullar ve kafelerle de birlikte çalışıyorlar.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde