Zorlu'dan açıklama

Zorlu'dan açıklama

Zorlu Yapı Yatırım AŞ, Danıştay 6. Dairesi"nin Zincirlikuyu Karayolları arazisinin imar planının yürütmesinin durdurulması kararının resmen tebliğ edilmesi üzerine...

Zorlu'dan açıklama
16px
24px
27.05.2008 17:59
ABONE OLgoogle

Zorlu Yapı Yatırım AŞ,  Danıştay 6. Dairesi"nin Zincirlikuyu Karayolları arazisinin imar planının yürütmesinin durdurulması kararının resmen tebliğ edilmesi üzerine, arazide gerçekleştirdiği zemin iyileştirme ile buna bağlı iksa ve sondaj çalışmalarını 27 Mayıs 2008 tarihi itibarıyla durdurdu.

Zorlu Yapı Yatırım AŞ Genel Müdürü Levent Ergül, yaptığı açıklamada, 27 Mayıs 2008 tarihi itibarıyla Beşiktaş Belediyesi Başkanlığı"nca iksa çalışmalarının durdurulması yönünde yapılan resmi tebligat öncesinde Zincirlikuyu Karayolları arazisinde yapılan zemin iyileştirme ile buna bağlı iksa ve sondaj çalışmalarını durdurduklarını vurgulayarak, “Danıştay 6. Dairesi"nin almış olduğu karar kesinleşinceye kadar arazide inşai bir yapı faaliyetine girmemiz söz konusu değildir” dedi. Ergül, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hukuka saygılıyız”

“Daha önce de vurguladığımız gibi hukuka saygılıyız ve bu konuda yargı mercilerinin aldığı kararlar yönünde hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından verilecek karara göre çalışmalarımıza yön vereceğiz.”

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde