Ziraat’in özelleştirmesi 2007 sonunda

Ziraat’in özelleştirmesi 2007 sonunda

Ziraat, Halk ve Vakıfbank’taki özelleştirme çalışmaları devam ediyor.Bankaların özelleştirmesinde, yasal zorunluluğa aykırılık oluşturmayacak, banka yönetimlerinin de piyasadaki gelişmelere anında reaksiyon vermesini sağlayacak bir formül aranıyor.

Ziraat’in özelleştirmesi 2007 sonunda
16px
24px
09.08.2005 00:00Güncelleme: 25.10.2023 14:50
ABONE OLgoogle

Ziraat Bankası özelleştirmesinin 2007 yılı sonuna kalabileceği dile getirilirken, sürecin önümüzdeki sonbahar aylarında Vakıfbank ile başlayabileceği ifade ediliyor. Bankaların özelleştirilmesi için belirlenen yol haritasına göre, yatırım bankası seçilmesi aşamasına gelindi. Ancak bundan önce Hazine, Özelleştirme ve banka yönetimleri özelleştirmenin hangi kuruluş öncülüğünde yapılacağını belirleyecek. Bundan sonra özelleştirme sürecinde danışmanlık alınacak yatırım bankasına karar verilecek. Bankaların özelleştirilmesinin blok satış ya da halka arzla mı yapılacağı konusuna da yatırım bankası karar verecek. Kamu bankalarının özelleştirilmesi sürecinin bu yılın sonbahar aylarında Vakıfbank ile başlaması bekleniyor. Ardından Halk Bankası gündeme alınacak. Dolayısıyla Ziraat Bankası’nın özelleştirilmesi 2007 yılı sonrasına sarkabilecek. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde