Zenginlerin oturduğu malikaneler

Zenginlerin oturduğu malikaneler

Forbes Dergisi, dünyanın en zenginleri listesinde yer alan isimlerin hangi evlerde oturduğunu yayınladı.

Zenginlerin oturduğu malikaneler
16px
24px
10.03.2008 15:26
ABONE OLgoogle

 

 

 

Forbes Dergisi, dünyanın en zenginleri listesinde yer alan isimlerin hangi evlerde oturduğunu yayınladı.


Çok büyük alanlara kurulu evlerde her türlü konfor ve lüks mevcut.

İŞTE EN ZENGİNLERİN MALİKANELERİ

 Warren Buffett

Dünyanın en zengin insanı ünvanını Bill Gates'in elinden alan Buffett'ın Omaha'daki evinin alanı yaklaşık 6 bin metrekare. 1958 yılında evini sadece 31 bin 500 dolara alan 77 yaşındaki Buffett'ın 62 milyar dolar serveti var.

  Bill Gates

58 milyar dolar serveti olan Gates'in Seattle'da göl kenarındaki evi 60 bin metrekarelik bir alana yayılmış durumda. 2 bin 500 metrekarelik bir spor salonu bulunan evin 50 metre uzunluğundaki havuzunun içinde ise müzik sistemi var. Evin yemek salonunun büyüklüğü ise tam 920 metrekare...

 

 

  Lakshmi Mittal

Hintli çelik kralı, Londra'daki malikanesi için 2004 yılında 128 milyon dolar ödedi. Londra'nın en lüks bölgesinde yer alan 12 odalı evde kapalı havuz ve Türk hamamı da bulunuyor. Kapalı garajı ise tam 20 araba alabiliyor.
 

Larry Ellison

25 milyar dolarla dünyanın en zengin 14'üncü insanı olan Ellison'un evi California'da. 16'ıncı yüzyıl Japon mimarisine göre yapılan evin sadece restorasyon maliyeti 100 milyon dolar.

Michael Dell

Dünyanın en zengin 40'ıncı zengini olan Michael Dell'in evi Teksas'ta. 1997 yılından bu yana aynı evde oturan Dell'in evi kaleyi andırıyor ve çok sıkı bir şekilde korunuyor.

James Packer

Genç medya patronunun evi Sidney'de. Büyükbabasının 1935 yılında aldığı evde oturuyor.

Steve Jobs

Serveti 5.4 milyar dolar olan Jobs, 30 odalı tarihi bir evde oturuyor.

Lev Leviev

İsrailli elmas tüccarı Leviev'in evi Londra'da. Çok pahalı bir şekilde döşenen evin maliyeti ise 65 milyon dolar. 7 odalı evin içerisinde gece kulübü ve altın kaplamalı bir havuz dahi bulunuyor.

Ralph Lauren

Moda devi Ralph Lauren, 1981 yılından bu yana tahta ve taşla yapılmış bu plaj evinde yaşıyor. Bu ev daha önce de John Lennon ve Yoko Ono'ya ev sahipliği yapmıştı.

George Lucas

Starwars'ın yapımcısı Lucas, California'da bu gösterişli evde yaşıyor. Evin dekorasyonu ve içindekiler de film setlerini andırıyor.

Steven Spielberg

Serveti 3 milyar dolar olan sinema dahisi Spielberg, yaz aylarını bu evde geçiriyor. Spielberg'in yazlık evi her sezon birçok ünlüyü ve film yıldızını da ağırlıyor.

  Donald Trump

Emlak kralı Trump, Trump Tower'ın tripleks çatı katında yaşıyor.

Oprah Winfrey

Winfrey, California'daki bu malikane için 2001 yılında 50 milyon dolar ödedi. Şimdi ise 85 milyon dolar fiyat biçiliyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde