Yine Boeing yine korkutan kaza: Kalkış esnasında motor kapağı düştü

Yine Boeing yine korkutan kaza: Kalkış esnasında motor kapağı düştü

Boeing uçuş sırasında gövdesinden parça kopan 737 Max 9 tipi uçakla ilgili yaşanan güvenlik krizinin ardından yeni bir sorunla karşı karşıya. Dün Southwest Airlines'a ait Boeing 737 tipi yolcu uçağının kalkış sırasında motor kapağı düştü ve kanatlardan birine çarptı.

Yine Boeing yine korkutan kaza: Kalkış esnasında motor kapağı düştü
16px
24px
08.04.2024 15:30Güncelleme: 08.04.2024 23:29
ABONE OLgoogle
00:00

Boeing'de yeni skandal! Bu kez de kalkış sırasında uçak motorunun kapağı düştü

Bir süredir adı güvenlik krizleriyle anılan Amerikan havacılık devi Boeing, yine akılalmaz bir olayla dünya gündemine oturdu.

Ocak ayında Boeing 737 Max tipi bir yolcu uçağının kalkıştan kısa bir süre sonra kapısının kopması ile başlayan sorunlar zinciri şimdi de motor kapağı düşen uçakla devam ediyor.

Şirket yakın zamanda yaşanan kazanın ardından büyük bir güvenlik kriziyle karşı karşıya kaldı ve üst düzey yönetiminde önemli görev değişiklikleri açıkladı. Şirketin CEO'su Dave Calhoun 2024 sonunda görevinden ayrılacağını duyurdu. Ancak sorunlar yapılan radikal değişikliklere rağmen devam ediyor...

KALKIŞ SIRASINDA MOTOR KAPAĞI DÜŞTÜ, ACİL İNİŞ YAPTI

Pazar günü yaşanan son kazada, Southwest Airlines'a ait Boeing 737 tipi yolcu uçağının kalkış sırasında motor kapağı düştü ve kanatlardan birine çarptı.

Denver Uluslararası Havalimanı'ndan havalanan uçak bir süre havada kaldıktan sonra geri dönerek acil iniş yaptı.

patronlardunyasi.com

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde