Yıldırım müjdeyi açıkladı

Yıldırım müjdeyi açıkladı

ULAŞTIRMA BAKANI, TÜRK TELEKOM'DAN ÖNCE DAVRANDI, ADSL İNDİRİMİNİ AÇIKLADI.

Yıldırım müjdeyi açıkladı
16px
24px
18.07.2006 22:18
ABONE OLgoogle

Yıldırım,"Sınırsız kullanımlarda yüzde 18 oranında indirim sağlanmıştır. Sınırlı kullanımlarda ise hız iki katına, bazı kullanımlarda 4 katına çıkarıldı." dedi.

Bakan Yıldırım, Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi'nde gerçekleştirilen AIS transponder deneme programına katıldı. Türk denizlerinden geçen tüm deniz araçlarını ayrıntılı şekilde takip etmeyi sağlayacak yerli üretim Otomatik Tanımlama Sistemi'nin (AIS) devreye girmesi ile ilgili törende konuşan Bakan Yıldırım, internet kullanıcılarına yönelik açıklamalarda bulundu. Mevcut internet hizmetlerinde kolaylık ve ucuzluk sağlandığını açıklayan Bakan Yıldırım şunları söyledi: "Bunu kamuoyuna açıklamanın memnuniyetini duyuyorum. Detaylarını Türk Telekom Genel Müdürü'nden alabilirsiniz. Ben şunları söylemekle yetineceğim; Sınırsız kulanımda yüzde 18 oranında bir indirim sağlanmıştır. Sınırlı kullanımlarda hız iki katına, bazı kullanımlarda 4 katına kadar artırılmıştır. Örneğin 256 kilobayt hız 1 megabayta çıkarılmıştır. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Unutmayalımki bundan sonra alfabe okur yazarlığını bitiren genç Cumhuriyet, şimdi bilgisayar okur yazarlığı için bir seferberlik başlatmanın gerekli olduğunu görmekte ve bunun için de adımlarını atmaktadır. İşte okullarımızdaki bilgisayar sınıfları, işte okullarımızdaki ADSL bağlantıları. Ve şimdi yakında başlayacağımız kamu alanlarındaki bilgi evleri bu yöndeki en önemli adımlar olacaktır."

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany de, 256 kilobaytlık kullanımları 4 kat artırdıklarını ve hızı iki kat çıkardıklarını, üstelik da ücretin de aynı kaldığını söyledi. "Fiyatlarda yüzle 18'lik bir indirim gerçekleştirdik" diyen Doany, yarın sabah detaylı açıklama yapacağını dile getirdi.

Avea hisselerini almaları ile ilgili olarak ise Doany, "Türk Telekom olarak Telecom İtalia ile hisse devri anlaşmasını yaptık. Şimdi Türkiye'de Telekominikasyon Kurumu ve Rekabet Kurulu'na müracaatımızı yapıyoruz. Yetkili otoritelerde onaylandıktan sonra işlem tamamlanmış olacak. Bundan sonra Avea'nın içindeki 8 üye Türk Telekom'dan iki üye ise İş Bankası'ndan gelecek.' dedi.
 
İstanbul/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde