Sahibi ünlü aile: Caddebostan'daki tarihi Ragıp Paşa Köşkü icradan satılık!
Caddebostan'daki tarihi köşk icradan satılık!

3 Temmuz 2022 Pazar   21:39

HalkTV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre 75 yıllık Çiftçiler Holding bir süredir, mirasçılar arasındaki dava ve hacizlerle gündemde.

Zincirlikuyu’da bulunan Çiftçi Towers’daki 4,3 milyarlık 437 daire ve dükkânın icradan satışı devam ederken bir diğer icra ihalesi kararı ise, bir dönem ailenin en değerli varlığı olarak görülen Ragıp Paşa Köşkü için alındı. 

“Perili Köşk” olarak da bilinen 5 katlı yapının değeri için rapor hazırlandı.

449 milyon lira değer biçildi

#reklam#

Bilirkişi raporuna göre köşkün değer 449 milyon lira. 

İstanbul Anadolu Gayrimenkul İcra Müdürlüğü eli ile yürütülen ihalede alacaklı konumda özel bir banka yer alıyor.

Köşkün hisseleri ise Hakan Mehmet Çiftçi, kuzeni Hatice Ayşe Paksoy ile geçen yıl vefat Meral Edibe Çiftçi adına kayıtlı.

Köşkün icradan satış ihalesi önümüzdeki 2 Eylül’de yapılacak.

İlk ihalede alıcı çıkmaması durumunda ihale 3 Ekim’de tekrar yapılacak.

23 dönüm üzerine inşa edildi

Tavanları son dönem Osmanlı mimarisi üslubunda beş katlı olarak yapılan köşk, mimarisinin yanı sıra mekân tasarımları, iç ve dış süslemeleri ile öne çıkıyor. 23 dönüm arazi üzerinde bulunan köşkün net kapalı alanı ise 2 bin 700 metrekare.

75 yıllık dev holding icralık oldu; Çiftçi Towers'daki 437 daire ve dükkan satılacak

40 bin altına mal oldu

40 bin altına mal olduğu belirtilen köşkü Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'in mabeyincisi Ragıp Paşa yaptırdı.

Köşk, Sirkeci Garı'nın da mimarı olan August Carl Friedrich Jasmund'a 1906'da yaptırıldı. Ragıp Paşa, 1920 yılında bu köşkte vefat etti. 

Dairelerin satışı devam ediyor

#reklam#

Yıllardır bakımsız bir halde bırakıldığı için eski ihtişamını kaybeden köşkün sahibi konumundaki Çiftçiler uzun süredir mali sıkıntılarla gündemde.

Türkiye’de ilk kamyon fabrikasını kuran Çiftçiler Holding, birinci kuşaktan isimlerin vefatı ile sancılı bir sürece girdi.

Holding uzun süredir mirasçılar arasındaki davalarla da gündemde.

Aileye ait Çiftçi Towers'da bulunan ve değer 4.3 milyar lira olarak hesaplanan 437 lüks dairenin icradan satış süreci ise devam ediyor.

1 Haziran'da başlayan süreç 26 Eylül'e kadar devam edecek.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Sahibi-unlu-aile-Caddebostan-daki-tarihi-Ragip-Pasa-Kosku-icradan-satilik/266356