Murat Ülker'den 'Kripto para' ilanlarına yanıt: Hepsi yalan, 1 kuruşluk kripto param olmadı
Murat Ülker'den yanıt: 1 kuruşluk kripto param olmadı

11 Nisan 2022 Pazartesi   08:12

Kendisinin kripto paradan zengin olduğuna ilişkin reklamların yalan olduğunu açıklayan Ülker, "Ne yazık ki bu tip global dolandırıcılık şebekelerinin sahte reklamlar yapmalarını önleyemiyoruz" dedi.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, Linkedin'de kaleme aldığı yazısında, ‘Ekonomi dünyasında dönemin en çok konuşulan konusu kripto para’ ile ‘sanat dünyasında dönemin en çok konuşulan konusu’ olan NFT konusunu işledi. Pandemi milyarderleri de vurdu; İşte en zengin 10 Türk

Ekonomik hayatın değiştiğine ve sanatın da yaşadığı çağa ve ekonomiye uyum sağladığını vurgulayan Ülker, “Kripto para ve NFT sanat hala aşina olduğum alanlar değil ama gelişmeleri takip ediyorum. Ama şunu da belirtmeliyim, ne bir kuruş kripto param ve ne de bir adet NFT sanat eserim var” diyerek sosyal medya kullanıcılarının karşısına çıkan reklamları yalanladı.

#reklam#

“Dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu konularda birçok gelişme yaşanıyor” diyen Ülker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın 2021’de yayımlanan İslam Hukuku Açısından Kripto Paralar ve Blockcahin Teknolojisi adlı kitabını okuduğunu söyledi ve referans gösterdi.

“HER KAVRAMI NİTELEYEBİLECEK HALE GELDİ”

“Dijital diye adlandırabileceğimiz kavram sayısı geçtiğimiz on yılda bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdı” diyen Ülker, şunları söyledi:

Şimdi ise neredeyse aklınıza getireceğiniz her kavramı niteleyebilecek bir sıfat haline geldi. Dijital sağlık, dijital sanat, dijital iletişim, dijital okuryazarlık, dijital banka, dijital devlet, dijital vatandaşlık, dijital para. Hayatın her alanında yaşanılan bu dijitalleşme öyle bir noktaya ulaştı ki yaşamın da dijitalleşeceği yeni evrenlerden ve yeni değer sistemlerinden bahseder olduk.

KÂĞIT PARALARA GEÇİŞ HATIRLATMASI

Hasan Doğan’ın söz konusu kitabına yaptığı girişten alıntı yapan Ülker, şunları aktardı:

#reklam#

“Madeni paralardan kağıt paralara geçiş sürecinde de kağıt paraların güvenilirliği sorununun hararetle tartışılmış olması kuvvetle muhtemeldir… Aynı şekilde kağıt paradan elektronik paraya geçişin de sancısız olduğu söylenemez.

Elektronik paraya dair meseleleri henüz hazmedememişken şimdi de kripto para kavramı küçük tasarruf sahiplerinden büyük devletlere varıncaya kadar hepimizin gündemine girdi…

Bitcoin ve kripto paralara yönelik büyük ilgi başta Körfez ve Güneydoğu Asya bölgeleri olmak üzere Müslüman coğrafyanın da başlıca tartışma konularından biri haline gelmiştir.”

Elif Dağdeviren, Murat Canbaz, Ahmet Hakan Özgür ve Volkan Çelik tarafından kurulan Manza.io’yu da hatırlatan Ülker, Bedri Baykam’ın yıllardır üzerinde çalıştığı dijital ve boyasal saydam katmanlar serilerinin uzantısı olarak oldukça ilgi gören dört boyutlu işler üretmeye başladığını belirtti.

Sosyal medyada, “Murat Ülker Bitcoin işinden zengin oldu, daha az üretime para yatırıyor” haberlerinin yalan haberler olduğuna ilişkin, “Zaten anlamışsınızdır” diyen Ülker, “Ne yazık ki bu tip global dolandırıcılık şebekelerinin sahte reklamlar yapmalarını önleyemiyoruz. Bugüne kadar 1 kuruşluk kripto param olmadı, üretimden vazgeçtiğimi söyleyenler ise “mutlu et mutlu ol” felsefesini hiç anlamamışlar!” dedi.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Murat-Ulker-den-Kripto-para-ilanlarina-yanit-Hepsi-yalan-1-kurusluk-kripto-param-olmadi/263129