Berat Albayrak'ın danışmanından 'Katar' iddiasına sert tepki...
Albayrak'ın danışmanından Katar iddiasına tepki

16 Kasım 2020 Pazartesi   15:11

Katar Merkezli yayın organı Al Jazeera, ilginç bir iddiayı ortaya attı.

 Al Jazeera'nin iddiasına göre, Hazine bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak, Katar Devleti'ne danışman olarak atandığı iddia edildi.

İMChaber isimli bir Twitter hesabından, “El Cezire: ‘Berat Albayrak Temim bin Hamad'ın isteği üzerine Katar Devletine (ekonomi) danışmanı olarak atandı.’ Ayrıca Albayrak'ın, önümüzdeki yılın başında Katar Emiri’nin ekonomik danışmanı olarak Amiri Divanı’nda 200.000 $ ‘a kadar aylık maaşla çalışacağı, http://turkiye24.net adlı internet haber sitesinde iddia edildi” şeklinde tweet atıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albayrak’ın danışmanı Medet Nebi Yanık da bu tweeti paylaşarak, sert yanıt verdi. 

Yanık, “Bi bitmediniz ya. İtin, uğursuzun, hainin, düşmanın canını öyle yakmışız ki sağlık sorunları yüzünden görevlerimizden affımızı istemiş olsak bile yalan habere devam ediyorsunuz. Ne diyelim Elhamdülillah!!” ifadelerini kullandı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Berat-Albayrak-in-danismanindan-Katar-iddiasina-sert-tepki-/243039