CNN Türk'te 2 muhabirin işine son verildi
CNN Türk'te 2 muhabirin işine son verildi

30 Nisan 2020 Perşembe   14:13

Koronavirüs salgınına karşı AKP, ekonomik önlem paketini geçen hafta Meclis'e sunmuştu. TBMM Plan ve bütçe komisyonu, üç ay süreyle işçi çıkarmayı yasaklayan düzenlemenin de yer aldığı, ekonomi torba yasa teklifini kabul etmişti.

İşten çıkarma yasaklanırken, CNN Türk'te ise ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Dün, CNN Türk muhabiri Özgür Deniz Kaya, bugün ise, muhabir Cansel Kiraz'ın işlerine son verildi. İki muhabir de durumu sosyal medya hesaplarından bildirdi.

Özgür Deniz Kaya, "CNN Türk ile yollarımızı ayırdık. Gazeteciliğe devam..." derken, Cansel Kiraz ise, "CNN Türk ile yollarımız bugün itibarıyla ayrıldı. Yeni haberlerde buluşmak dileği ile..." diye belirtti.

MOBBİNG İDDİA EDİLMİŞTİ

#reklam#

Koronavirüs salgını nedeniyle Demirören Medya Grubu'nda tartışma yaratan bir mobbing vakası gündeme gelmişti. CNN Türk haber merkezinde çalışan 7 muhabir ve 9 kameramanın binaya girişleri yasaklandığı iddia edilmiş, çalışanların otoparkta kurulan bir konteynerda tutularak, dışarıdan haber bulmalarının istendiği ileri sürülmüştü. Söz konusu vakanın ardından bazı isimler yönetim tarafından izne çıkarılmıştı. İşte, izne çıkarılan isimlerden biri olan CNN Türk muhabiri Özgür Deniz Kaya’nın dün iş akdine son verilmesi dikkat çekti.

ÖZGÜR DENİZ KAYA KİMDİR

1992 yılında Bakırköy'de doğdu. Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü kazandı. 

Gazeteciliğe, 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Haber Ajansı'nda başladı. Kent Yaşam gazetesinde yerel gazeteci olarak çalıştı.

Ankara'da MSI dergisinde savunma muhabirliği, Kanal A televizyonunda yargı muhabirliği yaptı.

DHA'nın İstanbul merkezinde muhabirliğe devam ettiği sırada, İstanbul Gazeteciler Derneği tarafından "Gelecek Vaat Eden Gazeteci" ödülüne layık görüldü ve daha sonra CNN Türk’e geçiş yaptı.

CANSEL KİRAZ KİMDİR

Bilgi iletişim mezunu olan Cansel Kiraz ise, daha önce Hürriyet, Doğruluk Payı, 140journos, DHA gibi kuruluşlarda çalıştı.

Cansel Kiraz, 1.5 yıldan fazladır CNN Türk'te muhabirlik yapıyordu.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/CNN-Turk-te-2-muhabirin-isine-son-verildi/234977