Yalıkavak’ta izinsiz plajlar halka açılıyor

Yalıkavak’ta izinsiz plajlar halka açılıyor

Yalıkavak Gökçebel Mahallesi’nde bir site tarafından işgal edilen ve halka kapatılan plaj, halk plajı haline getiriliyor.

Yalıkavak’ta izinsiz plajlar halka açılıyor
16px
24px
13.06.2024 09:43Güncelleme: 13.06.2024 09:48
ABONE OLgoogle

Kenan GÜRBÜZ

Bodrum Belediye Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Yalıkavak Gökçebel Mahallesinde yapılması planlanan 4’üncü halk plajı için Rekreatif Alan (Halk Plajı) Amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı askıya çıkartıldı. Plan 30 gün boyunca askıda kalacak.

İŞGALE KAYMAKAMLIK SON VERMİŞTİ

 Bodrum’da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Yalıkavak Gökçebel Mahallesi Frank Azmağı Caddesi SEBA İnşaat Taşevler Sitesi’nin önünde bulunan yaklaşık 3,5 dönüm kamu arazisine 4’üncü halk plajı yapılacak. Mülkiyeti hazineye ait bahse konu yer, Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis edildi.

ÖZEL SİTE İŞGAL ETMİŞTİ

Bakanlığın halk plajı yapmak istediği Mavi Bayraklı koydaki alan, özel bir site tarafından işgal edilmiş ve halkın girişine kapatılmıştı.

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit’in girişimleri ile 763 ada 6 parsel numaralı taşınmazın üzerinde bulunan işgaller, Kaymakamlık, Bodrum Belediye Başkanlığı, Milli Emlak Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü gözetiminde site yönetimi tarafından kaldırılmıştı.

Sahili izinsiz olarak işgal eden şezlong, şemsiye ve masaların ekiplerin denetiminde kaldırılması sonrasında söz konusu alan Bodrum Kaymakamlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerine teslim edilmişti.

Alınan bilgiye göre, Uygulama İmar Planının 30 günlük askı süresinin tamamlanmasının ardından Bakanlığı Halk Plajı için çalışmalara hemen başlayacağı öğrenildi.

AKDENİZ FOKLARI İLE ÜNLÜ

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığına Halk Plajı yapımı için tahsis edilen plaj, Akdeniz Fokları ile ünlü. Yaz sezonunda tatilciler ve vatandaşlar sık sık fokların görüntülerini paylaşıyorlar.

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde