Ya nokta ya Dubai

Ya nokta ya Dubai

Galatasaray'daki kariyerine nokta koyan Hakan Şükür, futbola devam etmesi halinde...

Ya nokta ya Dubai
16px
24px
29.05.2008 08:09
ABONE OLgoogle

Galatasaray'daki kariyerine nokta koyan Hakan Şükür, futbola devam etmesi halinde, uçakla 3-4 saat mesafede olan Dubai ya da Katar'ı seçecek. Ailesinin İstanbul'daki düzenini bozmayacak..

Türk futbolunun yaşayan efsanesi Hakan Şükür, önceki gün yaptığı açıklamada Galatasaray'daki futbol yaşamını noktaladığını açıklamıştı. Türkiye'de başka bir takımda oynamayı düşünmeyen ve bunu dile getiren tecrübeli yıldızın önünde iki seçenek var. Ya yurt dışına gidecek ya da jübilesini yapıp, yeşil sahalara veda edecek. ABD, Dubai ve Katar'dan transfer teklifleri aldığını söyleyen Hakan, çok uzak olan ABD kulüplerine gitmeyi düşünmüyor. Çünkü onun için şu anda her şeyden önce çocukları geliyor.

DÜZENİ KORUYACAK
Özellikle kızı Zeynep'in belli bir çevre içinde eğitime başladığını hatırlatan ve bunu bozmak istemediğini söyleyen Hakan, bu şartlarda Dubai veya Katar'dan gelen tekliflere daha sıcak bakıyor. Çünkü her iki ülke de İstanbul'a 3-4 saatlik uçuş mesafesinde ve golcü yıldızın, ailesini burada bırakması mümkün olacak.

GİTMEZSE BIRAKACAK
Diğer seçenek ise yakın mesafede bile olsa hiçbir yere gitmeden Şükür ailesinin hep birlikte kalması. Hakan, Türkiye'de başka bir takımda oynamayı düşünmediğini açıkladığı için de bu durumda futbolu bırakmasından başka seçenek kalmıyor. Şükür'ün, bu konudaki kararını önümüzdeki günlerde vereceği ve yine bir basın toplantısıyla geleceği ile ilgili açıklamalar yapacağı bildirildi.

İki sene sonra yeni statta jübile

Günlerdir merakla beklenen Galatasaray yönetiminin bugünkü toplantısında Hakan Şükür'e ilginç bir teklif yapılacak. Başkan Adnan Polat'ın Hakan'a futbola devam etmek istemesi halinde, iki sene sonra Galatasaray'ın yeni stadında görkemli bir jübile önermesi bekleniyor.

Yaşar Yalçın/Sabah

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde