Ünal Aysal, listesini tanıttı

Ünal Aysal, listesini tanıttı

Galatasaray'ın 14 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olağanüstü genel kurul toplantısında başkan adayları arasında yer alan Ünal Aysal, yönetim kurulu listesindeki isimleri üyelere tanıttı.

Ünal Aysal, listesini tanıttı
16px
24px
11.05.2011 16:56
ABONE OLgoogle

Galatasaray Adası'nda düzenlenen toplantıda üyelere planlarını aktaran Ünal Aysal, yönetim listesine aldığı isimleri tek tek podyuma davet ederek, takdim etti. Aysal, dünden bahsetmeyeceklerini, görevlerinin dünü yargılamak değil, geleceği inşa etmek olduğunu belirterek, "Bizler birer Galatasaraylı olarak vizyoner ve netice odaklı bir kültürde yetiştik. Bu kültür, bu vizyoner bakış, bize gurur dolu, şanlı bir tarih armağan etti. Türkiye'de başka hiçbir kulübün sahip olmadığı başarıları getirdi bize.

İmkansızları gerçekleştirmemizi sağladı. Sadece biz Galatasaraylıların değil, tüm Türkiye'nin öz güvenini yükseltti. Bu durum bize sürekli başarıyı dikte ediyor. Sadece ulusal değil, uluslararası düzeyde başarı. Bir defa değil, bir daha, bir daha, bir daha*" ded.

Yönetim kurulu aday listesinde yer alan isimlere dikkati çeken Aysal, "Yönetim kurulu adaylarımıza yakından baktığınızda görebilirsiniz, her biri Galatasaray'ın çok yönlü ihtiyaçlarına uzmanlıklarıyla, deneyimleriyle, ulusal ve uluslararası alanda çözümler üretebilecek, farklı alanların başarılı kişileri. Her biri kendi alanında liderlik vasıflarına sahip" diye konuştu.

Tek adam yönetimlerinin geride kaldığını vurgulayan Ünal Aysal, "Bilmenizi isterim ki, Galatasaray'ı Ünal Aysal tek başına yönetmeyecek. Galatasaray'ı hep birlikte yöneteceğiz. Kişilere ve özellikle tek kişiye bağlı yönetimlerin, Galatasaray gibi son derece büyük ve önemli kurumlar için mazide kaldığı inancındayım" şeklinde konuştu.

"BAŞARI KONUSUNDA FALCILIK YAPMAM"

Ünal Aysal, geleceğe dönük başarılar için kesin vaatleri olmayacağını ifade ederek, "Sportif alanda başarı konusunda falcılık yapmam, yapılmasını da doğru bulmam. 'Gelecek yıl şampiyonuz, önümüzdeki dönemde şu kadar kupa kazanacağız' demem, diyemem. Ama sportif başarıyı sürekli hale getirecek bir Galatasaray modelini kurmak için bu şerefli göreve talibiz. Galatasaray'ın ekonomik dar boğazları var. Bu sıkıntıları yeniden erteleyerek kısa dönemde bazı başarılar elde etmek mümkün. Ama arzuladığımız
sürekliliği yakalamak için sorunları ertelemek değil, köklü çözümler üretmek gerekmektedir. Banka ve piyasa borçlarının yeniden yapılandırılması, maliyetlerin düşürülmesi ivedilikle çözmemiz gereken sorunlar olarak karşımızda duruyor. Mali konularda felaket tellallığı yapmayacağımızı, sorunun aşılması için gerekli tedbirlerin düşünülmüş ve kısmen de alınmış olduğunu bilmenizi isterim. Üstelik bu çözümde Galatasaray'ı, çok kısa dönemler hariç, kişilere borçlandırmayacağımızdan, kendi varlıklarının verimli idaresiyle düzlüğe çıkaracağımızdan emin olabilirsiniz" ifadelerini kullandı.
Ünal Aysal, sonuç ne olursa olsun Sarı-kırmızılı kulübe destek olacağının sözünü verdi.

AYSAL'DAN AZİZ YILDIRIM'A YANIT

Toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Ünal Aysal'a, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, mali genel kurul toplantısında Sarı-kırmızılı kulüple ilgili sarf ettiği sözlerin hatırlatılması üzerine, "Buna dil sürçmesi diyelim veya bilinçli diyelim. Benim için hiç önemli değil. Bizim tarzımız, Galatasaray'ın tarzı daha olgun, daha dostane, daha uzlaşıcı bir tarzdır. Diğer kulüplerle olan ilişkilerimizde de bu politikayı takip edeceğiz. Bu uzlaşıcı yapı, stadyumlara, seyircilere
ve futbolculara da aksedecek. Yöneticilerin tüm Türkiye'deki kulüplere yakışan şekilde davranması ve kendilerini buna göre ayarlaması gerekir. Sporcularımızdan beklediğimiz saygıyı, iyi ilişkileri, kendi aramızda da kurmak önceliklidir" şeklinde konuştu.

Toplantının ardından Ünal Aysal ve listesinde yer alan Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, özel açıklamalarda bulundu. Aysal, yaptığı açıklamada, herkesle iş birliği yapmaya hazır olduğunu ifade ederek, transfer konusunda ise yıldız oyuncudan ziyade iyi bir takım ve ekip ruhu oluşturmak istediklerini kaydetti. Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de Galatasaray'ı güzel günler beklediğini, Ünal Aysal'la özlenen günlere
döneceklerini söylediler.

Öte yandan Galatasaray Adası'nda gerçekleştirdiği organizasyona ilgi oldukça yüksek oldu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde