Ucuz Impreza ile halka iniyor

Ucuz Impreza ile halka iniyor

Bayraktar Grubu, Subaru'yu daha geniş kitlelere yayabilmek için ürün atağına kalkıyor. Şirket rallilerde boy gösteren Impreza'nın 1.5 It'lik versiyonunu 35 bin YTL'nin altında fiyatla satacak.

Ucuz Impreza ile halka iniyor
16px
24px
24.07.2006 10:43
ABONE OLgoogle

Otomotiv dünyasının niş markası Subaru, Türkiye'deki satışlarını artırmak için halka inecek. Şirket, hız tutkunlarının hayalini kurduğu Impreza'nın 1.5 litrelik motor hacmine sahip versiyonunu getirmek için kolları sıvadı. Ağustos ayı sonunda tüketicilerin beğenisine sunulacak otomobilin fiyatı 35 bin YTL'nin altında tutulacak.

Bayraktar Otomotiv Grubu Başkanı Sami Nacaroğlu, Subaru markasının bu yıl dalgalanmalar nedeniyle yaklaşık yüzde 15 daralması beklenen otomotiv pazarının aksine büyüyeceğini söyledi. Geçen yıl bin 750 araç sattıklarını söyleyen Nacaroğlu, 2006'da bu rakamı 2 bin 200 adede çıkartacaklarını belirtti.

Nacaroğlu, markanın yeni hedeflerini şöyle aktardı: "Daha önce Subaru'nun pazarlamasında 'niş otomobil' stratejisi uygulanıyordu. 'Fiyat ne olursa olsun, Subaru'nun teknolojisi nedeniyle tüketici otomobil alır' deniyordu. Ancak fiyat da çok önemli. Daha geniş kitlelere ulaşmak için yeni felsefe gütmeye başladık. Halka hitap edecek 1.5 litrelik dört çekerli Subaru Impreza'yı Ağustos ayında pazara sunacağız. Oldukça rekabetçi bir fiyatı olacak. Yarışçı ruhuna sahip Impreza'yı 35 bin YTL'nin altında satacağız. Aynı dönemde yine Impreza'nın Sports Wagon versiyonu tüketicilerin beğenisine sunulacak.

2006'da 1.5 litrelik Impreza'lardan toplam 400 adet satmayı planlıyoruz. Yollara çıkacak bir diğer aracımız da SUV Tribeca olacak. 4x4, ilk kez İstanbul'daki Auto Show'da sergilenecek. Tribeca'ya özellikle kadın sürücülerin ilgi göstermesini bekliyoruz."

Temmuz ayı kötü
Otomotiv pazarıyla da ilgili bilgiler veren Sami Nacaroğlu, bu yıl satışların yüzde 15 daralacağı öngörüsünde bulundu. Haziran ayında başlayan düşüşün, Temmuz'da artarak devam ettiğini kaydeden Nacaroğlu, "İlk 15 günlük toplam satışlar 10 bin adet seviyesinde. Genelde aynı ilk 15 günü, 1/3 anlamına gelir. Diğer yarısı da 2/3. Görünen o ki bu ay satışları 30-35 bin seviyesinde gerçekleşecek" dedi.

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde