TÜSİAD'ın Çin seferi başlıyor

TÜSİAD'ın Çin seferi başlıyor

ALDO KASLOWSKİ BAŞKANLIĞI'NDAKİ TÜSİAD HEYETİ ÇİN'E GİDİYOR. HEYETTE KİMLER VAR?

TÜSİAD'ın Çin seferi başlıyor
16px
24px
11.05.2006 13:02
ABONE OLgoogle

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)’nin “Stratejik İş Geliştirme” birimi olan TÜSİAD International, Çin pazarını tanımanın yanısıra ticaret ve yatırım potansiyellerini araştırmak amacıyla Pekin ve Şangay’da temaslarda bulunacak. 14-19 Mayıs 2006 tarihleri arasında gerçekleşecek ziyarette, dünya ekonomisini yönlendiren bir güç haline gelen Çin’in, önde gelen siyaset ve iş çevreleri ile görüşmelerde bulunulacak.

TÜSİAD International Başkanı Aldo Kaslowski başkanlığındaki TÜSİAD International heyeti, temaslarına 14 Mayıs Pazar akşamı, Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Oktay Özüye’nin heyet onuruna vereceği resepsiyonla başlayacak.

Heyet 15 Mayıs Pazartesi günü, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, ile görüşecek. Çin Uluslararası Ticareti Destekleme Konseyi (CCPIT), Dünya Bankası Çin Temsilcisi David Dollar ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) yetkilileri ile biraraya gelecek heyet daha sonra, Çin Sanayi Federasyonu (CFIE) ve Çin Genel Ticaret Odası (CGCC) ile “Türkiye-Çin Ekonomik İlişkilerinde Geleceğe Bakış” başlıklı bir toplantı düzenleyecek. TÜSİAD aynı akşam Pekin’in önde gelen bürokrasi ve iş çevrelerinin davetli olduğu bir resepsiyon düzenleyecek.

16 Mayıs Salı günü, AB Komisyonu ve AB-Çin Ticaret Odası ile toplanacak heyet, Çin Girişimci Konfederasyonu (CEC) ile temaslarda bulunacak. TÜSİAD heyeti aynı gün Şangay’a geçecek.

17 Mayıs Çarşamba günü temaslarına Şangay’da devam edecek heyet, Şangay Borsası’nı ve Şangay Sanayi ve Ticaret Federasyonu’nu ziyaret edecek. Heyet, HSBC CEO Vekili Bryan Siiles ile görüştükten sonra, Şangay Uluslararası Ticaret Odası ile toplanacak. Toplantının ardından İşbankası’nın vereceği kokteyle katılacak heyet temasları kapsamında Şangay Meclis Başkan Yardımcısı Huang Guancong ile de görüşecek.

Heyet 18 Mayıs Perşembe günü, Waigaoqiao Şangay Serbest Ticaret Bölgesi’ni, EXPO’yu ve Şangay Bölge İdaresi’ne bağlı uluslararası yatırımcılara açık sanayi bölgelerini gezecek. Heyet daha sonra Garanti Bankası’nın düzenleyeceği kokteyle katılacak.

Temasları kapsamında, 19 Mayıs Cuma günü Hangzhou bölgesini ziyaret edecek TÜSİAD heyeti, Hangzhou Belediye Başkanı ile görüşecek. Hangzhou Kalkınma Bölgesi’ni de gezecek heyet temaslarını, firma görüşmeleri ile sonlandıracak.

TÜSİAD heyetinde, Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı ve TÜSİAD International Başkanı Aldo Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Aras ve Bülent Akgerman, TÜSİAD Üyeleri Şerif Egeli, Osman Boyner, Alican Ulusoy, Erol Tezman, Ersin Pamuksüzer, Ertuğrul Hataylı, Faruk Güler, Fatih Karamancı, Fuat Miskavi, Hasan Yalınkaya, Kamer İşsever, Mehmet Reşat Düren, Merva Ulusoy, Selman Bilal, Şenol Yeğin ve Tarık Sarıoğlu’nun yanısıra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Osman Birsen, Garanti Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Çağan Erkan, Efendioğlu Mermer Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergun Efendioğlu, İMİSK İthalat İhracat Ticaret ve Nakliyat’tan Hulusi Turanlı, Serenas Turizm Genel Müdür Yardımcısı Işıl Gürbüz, Organik Holding Dış İlişkiler Müdürü Maria Di Giulio, Garanti Bankası Şangay Temsilcisi Noyan Rona, Hugo Boss Tekstil Sanayi Genel Müdürü Sezai Kaya, İşbankası Baş Temsilcisi Tunç Türker, Türk Ekonomi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ünsal Aysun, Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Varol Civil, Akbank Genel Müdür Yardımcısı Ziya Akkurt ile TÜSİAD Ankara Temsilcisi Zafer A. Yavan, TÜSİAD AB Temsilcisi Bahadır Kaleağası, TÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Hale Hatipoğlu ve TÜSİAD International Bölüm Sorumlusu Tülay Kılıçdağı yer alacak. 

TÜSİAD International, TÜSİAD’ın bünyesinde, “Stratejik İş Geliştirme” alanınd

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde