Türk Karpowership Ekvador yolcusu

Türk Karpowership Ekvador yolcusu

Ekvador’da Ulaştırma ve Bayındırlık işleri portföy başkanlığını yürüten bir yetkili, yerel bir televizyon kanalına verdiği röportajda "mavnaların(demirlemiş gemilere yük götürüp getiren, güvertesiz, büyük tekne) bu hafta sonu zaten Türk Karpowership şirketine verildiğini" ve önümüzdeki günlerde Ekvador’a geleceğini bildirdi.

Türk Karpowership Ekvador yolcusu
16px
24px
10.07.2024 11:45Güncelleme: 10.07.2024 11:48
ABONE OLgoogle

Yetkiliye göre bu şirket, hizmeti bir buçuk yıl boyunca sunacak ve sözleşme henüz imzalanmadığı için bunun önceden seçilmiş bir ihale olduğunu yalanladı.

Mavnalar için yaklaşık 17 teklif olduğunu ancak ayakta kalan tek teklifin Karpowership'ten geldiğini belirtti.
Ülkenin en büyük tesisi olan Coca Codo Sinclair hidroelektrik santrali ile ilgili olarak, Amerika Birleşik Devletleri Ordusu Mühendisler Birliği'nin uzmanlara ve yerel yetkililere, Coca Nehri'nin erozyonunun neden olduğu tehdide karşı altyapının korunması konusunda tavsiyelerde bulunduğunu bildirdi.

2 Temmuz'da Antonio Goncalves Enerji Bakanı olarak atandı ve konuyla ilgili olarak her türlü elektrik kesintisini önlemek için gerekli beceri ve yeteneklere sahip tek şirketin Karpowership şirketi olduğunu belirtti.

Ekvador, üretim açıkları ve diğer sorunlar nedeniyle elektrik sektöründe büyük sorunlar yaşıyor. Hatta iki hafta öncesine kadar ulusal topraklarda tam bir elektrik kesintisi yaşanmıştı.

Ekvador'daki enerji krizi, nisan ayı ortasında bazı yerlerde 13 saate varan kesintilerle daha da kötüleşti ve kesintiler 1 Mayıs'tan bu yana resmi olarak askıya alınsa da çeşitli nedenlerden dolayı kesintiler yaşanmaya devam etti.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde