Tuncay Özkan yeni kanal aldı

Tuncay Özkan yeni kanal aldı

KanalTürk'ü Akın İpek'e 30 milyon dolara satan Tuncay Özkan, 550 bin YTL'ye yeni televizyon kanalı aldı

Tuncay Özkan yeni kanal aldı
16px
24px
12.06.2008 23:36
ABONE OLgoogle

KanalTürk'ü Akın İpek'e satan Tuncay Özkan yeni bir kanal satın aldı. Tuncay Özkan uydudan yayın yapan Hatay TV'yi satın aldı. Özkan, televizyonun ismini Kanal Biz olarak değiştirerek deneme yayınlarına başladı. Özkan'ın yeni kanalını 550.000 YTL'ye aldığı öğrenildi.

KRAL TV VE KRAL FM"İN SATIŞ İHALESİNİN TARİHİ AÇIKLANDI

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Teleon Reklamcılık ve Filmcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş."den devraldığı, Kral TV ile Kral FM"in ticari ve iktisadi bütünlüklerini ihale ile satacak.

85 milyon Amerikan doları muhammen bedele sahip ticari ve iktisadi bütünlüklerin ihalesinin 18 Haziran Çarşamba günü, saat 11.00"da, TMSF Merkez Binası"nda yer alan Konferans Salonu"nda gerçekleştirileceği bildirildi.
Konuyla ilgili olarak TMSF"den yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Satışa konu ticari ve iktisadi bütünlük, Kral TV ve Kral FM"in faaliyetini sürdürebilmesi için yararlı veya gerekli olan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından, 3984 sayılı Kanunun geçici 6.maddesi hükmü kapsamında frekans tahsis ihalesine kadar müktesep hak teşkil etmemek üzere kullandırılan geçici ulusal karasal frekans ve kanal kullanım hakkı, uydu yayın lisansı, kablolu yayın lisansı, marka/marka başvuruları, internet alan adları, vericiler, menkul mallar ile bu mal, hak ve varlıkların feri veya mütemmim cüzü niteliğindeki sözleşmelerden oluşuyor.”

Açıklamada ihaleye katılabilmek için için Fon"un T. Vakıflar Bankası'nın Esentepe Şubesi"ndeki 4002622 numaralı ABD Doları hesabına 8 milyon 500 bin ABD Doları teminatın yatırılması gerektiği belirtilirken, Kurul"un ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık ihalesinin de 20 Haziran 2008 Cuma günü, saat 14.00"da aynı adreste gerçekleştirileceği kaydedildi 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde