Tsunami 341 kişiyi yuttu

Tsunami 341 kişiyi yuttu

Endonezya'nın Cava adası açıklarında önceki gün meydana gelen 7.7'lik depremin tetiklediği tsunaminin bilançosu artıyor. 341 kişinin yedi metreyi bulan dalgalarda hayatını kaybettiği bildirildi.

Tsunami 341 kişiyi yuttu
16px
24px
19.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Daha 2004'teki felaketin yaralarını saramayan Endonezya'da önceki gün meydana gelen tsunamide ölü sayısının 341'e ulaştığı bildirildi.

Endonezya'nın Cava adası açıklarında meydana gelen 7.7'lik depremin tetiklediği tsunaminin bilançosu giderek artıyor. Felaketin haber ajanslarına düştüğü ilk saatlerde beş olarak belirtilen ölü sayısı, 48 saatlik arama sonrasında 341'e yükseldi. Olayda 601 kişi yaralanırken, 229 kişi ise dev dalgalarda kayboldu. Yetkililer, yedi metre yüksekliğinde dev dalgaların binlerce evi yok ettiğini söyledi. Dalgaların kıyıdan yaklaşık yarım kilometre içeriye ilerlediği kaydedildi.

ÖLÜ SAYISI BİNLERE ULAŞABİLİR
2004'tekine benzer felaketi yaşayan bölgede tam bir kaos ortamı hâkim. Yolların kapanmasından dolayı birçok enkaz bölgesine halen ulaşılamıyor. Bu da yerel polis yetkililerini ölü sayısının binlere ulaşacağı konusunda endişelendiriyor. Bölgede en çok çadır, yiyecek ve tıbbi yardım malzemesine ihtiyaç duyuluyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde