TMSF, Balkaner'in Çamlıca Konaklarını satıyor

TMSF, Balkaner'in Çamlıca Konaklarını satıyor

TMSF, Balkaner Grubu’ndan haczedilen ve Çamlıca Konakları’nda yer alan 103 dairenin ikinci bölümü olan 20 taşınmazı satışa çıkarıyor.

TMSF, Balkaner'in Çamlıca Konaklarını satıyor
16px
24px
07.07.2006 16:41
ABONE OLgoogle

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ( TMSF ), Balkaner Grubu’nun borçlarına karşılık haczettiği toplam 103 daireden oluşan gayrimenkullerin ikinci bölümü olan 20 taşınmazı satışa çıkardı. Tümü Çamlıca Konaklarında bulunan 20 natamam daire, 11 Temmuz 2006 Salı günü TMSF Binasında yer alan Konferans Salonu’nda saat 14:00’te gerçekleştirilecek.

İhaleye çıkış bedeli toplam 11 milyon 700 bin YTL olan dairelerden 17 ve 18. sırada satışa sunulan bağımsız bölümde yer alan dubleks meskenlerin her biri 865 bin YTL ile en yüksek muhammen bedele sahip. Daireler, jeolojik ve zemin değerlendirme raporuna göre zemin ve temel güvenliğinin yüksek olması özelliğini taşıyor. Sosyal tesis ve spor alanları hariç 47 bin 456 m2’lik alanda 28 adet bloktan ve toplam 280 daireden oluşan Çamlıca Konaklarının 9. blokta 10 adet, 17. blokta 8 adet, 11. blokta 2 adet olmak üzere toplam 20 adet daire satılacak ikinci bölümde yer alıyor.

Dairelerin ilk dört katı standart, beşinci katları ise çatı dubleksi olarak inşa edilmiş. Bağımsız olarak merkezi doğalgaz sistemine ve kapalı otoparka sahip olan dairelerden standart olanları yaklaşık 257 metrekare, dubleks olanları ise yaklaşık 436 metrekareden oluşuyor.

Sosyal aktivite olarak da birçok özelliğe sahip olan Çamlıca Konakları açık ve kapalı yüzme havuz, tenis kortları, lokal, lokanta, bar, fıtness center, sauna, masaj, solaryum, kütüphane ve bilardo salonu, çocuk oyun odası gibi çeşitli imkanları bünyesinde bulunduruyor.

TMSF tarafından satışa çıkarılan dairelerden standart yapıya sahip olanları antre, salon, 3 oda, soyunma odası, hizmetli odası, 2 adet banyo, mutfak, koridor ve balkondan oluşuyor. Satışa çıkan dubleks dairelerin alt katında antre, salon, 3 adet oda, soyunma odası, hizmetli odası, 2 adet banyo, mutfak, koridor ve balkon, üst katında ise hol, salon, 2 oda, soyunma odası, banyo ve teras bulunuyor.

Artırmaya katılmak isteyenler, gayrimenkulün muhammen değerinin yüzde 7.5 tutarındaki nakit teminatı TMSF’nin Vakıfbank T.A.O. Esentepe Şubesi’ndeki 2002621 YTL no’lu hesaba yatırdıklarına ilişkin dekontu veya teminat bedeli tutarındaki Bankalar veya Katılım Bankaları tarafından verilen şartsız, kesin ve süresiz nitelikli teminat mektubu, tahvil veya  bonoları satış günü ve saatinden önce Satış Komisyonuna teslim etmeleri gerekiyor.

Satış bedeli peşin para ile ödenecek. Açık artırma yoluyla satışa çıkarılacak gayrimenkuller muhammen değerin yüzde 75’inden az olmamak üzere en çok artırana ihale edilecek. Verilen bedel muhammen değerin yüzde 75’inden az olur ya da hiç alıcı çıkmazsa, ikinci satış 18 Temmuz 2006 Salı günü aynı adres ve saatte düzenlenecek.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde