THY’de gıdıklayan yatak kılıfı krizi gündemde

THY’de gıdıklayan yatak kılıfı krizi gündemde

Türk medyasının duayen ismi havacılık uzman gazeteci Uğur Cebeci, THY’de ‘gıdıklayan yatak kılıfı krizini’ gündeme taşıdı.

THY’de gıdıklayan yatak kılıfı krizi gündemde
16px
24px
10.07.2024 08:37Güncelleme: 10.07.2024 11:47
ABONE OLgoogle
00:00

THY’nin uzun uçuşlar için aldığı yeni yatak takımları ciddi ‘gıdıklanma’ sorunu yaşatmaya başlattı.

Gazeteci Uğur Cebeci, hatalı ve eksik imalattan kaynaklanan bu durumu gündeme taşıdı, tüm bu imal hatasına rağmen neden alım yapıldığını sorgulayarak, “kim bu sorumsuz sorumlular” dedi.

İşte Uğur Cebeci’nin o haberi:

"GIDIKLAYAN YATAK KILIFLARI

- Geçtiğimiz günlerde THY uzun uçuşlarında business koltukları için yeni yatak takımlarını devreye aldı. Koltuğa geçen kalın çarşaf, yastık ve yorgandan oluşan takımda ciddi bir sorun yaşanmaya başlandı.

Yatak çarşafı görevi yapan kalın kılıfın başucu kısmı hatalı imalat yüzünden koltuk dik duruma getirdiğinde yolcuları özellikle boyun kısmından gıdıklamaya başlıyor. Çarşafın koltuğa geçirildiği yan dikilen lastik de işe yaramıyor. Yolcu yatarken sorun olmasa da yüksek türbülanslarda ya da ikram nedeniyle koltuk dikleştiğinde ensenizden başlayıp başınıza ulaşan ve huzursuz eden temas ortaya çıkıyor. Uçakta sinek olduğu ve onun bu işi yaptığı sanılsa da bir el hareketi ile neyin ne olduğu anlaşılıyor. Ve böyle bir hatanın nasıl yapıldığı şaşkınlığı da gündeme geliyor.

Hatalı ve eksik imalattan kaynaklanan bu durumun nasıl oldu da THY’de teslim alanlar tarafından fark edilmediğini anlamak mümkün değil. Bunu kabul edip ödeme yapan bu ‘sorumsuz sorumluların’ kim olduğunu bilmiyoruz.

Ama umarım şirket belirler ve bu hatanın giderilmesi için imalatçıya bir kuruş dahi ödemeden sorunu giderir."

patronlardunyasi.com

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde