Terim, 17 futbolcu ile son çalışmayı yaptı!

Terim, 17 futbolcu ile son çalışmayı yaptı!

Fatih Terim, bir ilke adlarını yazdırarak, yarı finale çıkmak istediklerini söyledi.

Terim, 17 futbolcu ile son çalışmayı yaptı!
16px
24px
19.06.2008 22:06
ABONE OLgoogle

Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finali'nde yarın Hırvatistan ile karşılaşacak olan (A) Milli Futbol Takımı'nda, teknik direktör Fatih Terim, bir ilke adlarını yazdırarak, yarı finale çıkmak istediklerini söyledi.

Terim, maçın oynanacağı Ernst Happel Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Türk Milli Takımı'nın 8 yıl aradan sonra tarihinde 2. kez çeyrek finale kaldığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Bu başarımızın devamı olarak bir ilki başarıp, yarı finale adımızı yazdırmak istiyoruz. Bu nedenle de tüm milletimizin ve burada bulunan gazetecilerin pozitif enerjisine ihtiyacımız var. Medya ile kavgam varmış gibi yansıtılıyor. Ben işini iyi yapan her medya mensubu ve haber emekçisine saygı duyuyorum. Eleştirilerin de bu işin bir parçası olduğunu biliyorum. Benim sorunum annelerin arkasına saklanıp da faullü yumruk atanlarla ve yalan haberle. Siz de yanlış yapanlara sahip çıkmayın."

Fatih Terim, Türk halkından silah atarak sevinmeyi bırakmalarını da isteyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizi seven, bizimle üzülen herkesten bir ricam olacak. Silah atarak sevinmeyi bırakalım. Türkiye'de 10 yaşındaki İzel de dahil olmak üzere bazı insanların silahla yaralandığını duyduk. Bu küçük kızımıza ve tüm yaralılara acil şifa diliyorum. Ne olur bizim sevincimizi başkasının üzüntüsü haline getirmeyin."
. Ancak bizim bir felsefemiz vardı baştan beri. Kalan oyuncularımızla yolumuza devam etmek.

Çünkü biz bu çocuklara güvendik ve yola çıktık. Sakatlanarak geri gönderdiğimiz oyuncuların yerine de oyuncu çağırmayacağımı söylemiştim. Bu felsefemizi hala sürdürüyoruz. Bugünkü idmanı da 17 futbolcumuzla yapacağız. Buraya seçilen 23 futbolcu bir diğerinin yerine rahatça görev yapacaktır. Demek ki felsefemiz devam ediyor" diye konuştu.

Terim, bu akşamdan itibaren çok ciddi anlamda bir mücadelenin eşiğinde olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bu akşam bizim için yüz yıl savaşları başlıyor. Belki 90 dakika, belki 120 dakika, belki de penaltılarla sonuca gideceğiz. Bunların hepsine hazırlıklı olacağız. Biz hep geriden geldik, Hırvatlar daha hiç geriden gelmedi ve mağlup olmadı. Umarım onlara bu duyguyu geride kalma ve mağlup olma duygusunu yaşatırız. Maça galibiyetle başlayan biz oluruz."

Terim, maçın uzatmaya veya penaltı atışlarına gitmeyeceğini umduğunu ifade ederek, "Futbolcularıma da bu yönde bir telkinde bulunmadım. Gönlüm 90 dakikada, hatta daha erken sonuca gitmekten yana" ifadesini kullandı.
Nihat Kahveci de 90 dakika içinde sonuca gitmeyi istediklerini belirterek, "Çünkü çok yorulduk. Yarı finale yükselirsek hiç değilse dinlenmek için vaktimiz olsun" dedi.

Öte yandan, ilk 15 dakikası basına açık olan antrenmanda teknik direktö r Terim, futbolcularını orta sahaya toplayarak uzun bir konuşma yaptı. Antrenman, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde