Seyidoğlu'ndan çikolataya rakip helva

Seyidoğlu'ndan çikolataya rakip helva

Geleneksel Türk helvası bu kez yazlık oldu. Görünümü ve tadıyla çikolatayı andıran yazlık helva, gençlerin ilgi odağı olmaya başladı. Çikolataya rakip helva, Türkiye'nin helvacısından..

Seyidoğlu'ndan çikolataya rakip helva
16px
24px
23.05.2006 13:58Güncelleme: 25.10.2023 14:54
ABONE OLgoogle

Kış sofralarının vazgeçilmez tadı tahin helvası'na yeni bir ürün daha eklendi.

Türk sofralarının olmazsa olmazı tahin helvası artık yaz sofralarını da tatlandıracak.

Hem görünümü hem de tadıyla çikolatayı andıran cevizli yazlık helva, gençlerin damak tadına hitap etmeyi amaçlıyor.

Üretciler, yazlık helvanın hem Türkiye'de hem de Avrupa'da yeni bir lezzet açılımı olacağını savunuyor. Yazlık helvanın üreticisi Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, bu lezzetin çocuklar tarafından çok sevileceğini söylüyor.

Tahin oranı azaltılmış helvada ağırlıklı olarak kakao ve ceviz bulunuyor. Yakın zamanda ürün yelpazesi genişleyecek yazlık helvalar şimdiden raflarda yerini aldı.

SEYİDOĞLU GIDAHelva reçel, tahin pekmez sektöründe 50 yılı aşkın süredir üretim yapan Seyidoğlu, helva ve reçeldeki başarısını yaptığı yeniliklerle devam ettiriyor. İstanbul helva, reçel pazarının yüzde 65'ine sahip olan Seyidoğlu, kışın yakaladığı bu pazar payını devam ettirmek için yaz döneminde cevizli yaz helvasına ağırlık verdi.

Yazın havaların sıcak olmasından dolayı şerbetli tatlı tüketimi düşüyor, insanlar hafif tatlıları tercih ediyor. Seyidoğlu'nun yaz helvasının önemi de burada ortaya çıkıyor. İçinde vitamin değeri yüksek olan ceviz ve tahin var. Fakat şeker oranı düşük ve irmik kullanılıyor. Bu sebeple de yaz helvasının tadı hafifliyor .

Yaz helvası E ve B vitamini yönünden çok zengin. İçinde bulunan kakao sayesinde insanların mutluluk hormonu salgılamasına yardımcı oluyor.

Seyidoğlu yaz helvası, hafif ve besin değerinin yüksek olmasından dolayı insanların yazın tercih edeceği bir lezzet… Yaz helvası ayrıca içinde bulunan tahinden dolayı sindirimi de rahatlatıyor, cevizle de vücuda enerji veriyor.

Seyidoğlu yaz helvası, içinde bulunan kakaodan dolayı tat olarak çikolataya benziyor. Bu özelliğiyle annelerin imdadına yetişiyor. Çocuklarının fazla çikolata tükettiğini düşünen anneler, çocuklarına vitamin ve besin değeri yüksek yaz helvalarını yedirebilirler. Çünkü yaz helvası, çocukların büyümesini, kemiklerinin gelişmesini ve vücutları için gerekli olan enerjinin büyük bir kısmını sağlıyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde