Savcının bile kredi kartını kopyaladılar

Savcının bile kredi kartını kopyaladılar

Şişli'de, yemek yemek için gelen Cumhuriyet Savcısı A.Ş.'nin gizlice kredi kartı numarası alan ve birçok kişiye internet üzerinden kontör yükleyerek savcıyı dolandıran şahıslardan ikisi, tututlanarak cezaevine gönderildi.

Savcının bile kredi kartını kopyaladılar
16px
24px
30.03.2006 20:25
ABONE OLgoogle

Edinilen bilgiye göre, Şişli'de faaliyet gösteren Kaburga Sofrası Restaurant'ta çalışan Erkan E. ile Elveda Ö. (18), müşterilerin kredi kartı numarasını çalmaya başladı. 9 Aralık 2005 tarihinde restauranta gelen G.Y ve T.Y isimli iki avukatın kredi kartı numarasını alan Erkan E., Mardin'de yaşayan 30 kadar arkadaşının Telsim hattına Ergin D'nin yardımıyla internet üzerinden kontör yükledi. En son 19 Şubat 2006 tarihinde restauranta Şişli Cumhuriyet Savcısı A.Ş. geldi.

Savcı A.Ş., yemeğini yedikten sonra ödeme yapmak için kredi kartını kasiyere uzattı. A.Ş.'nin kredi kartı numarasını gizlice alan Erkan E., daha sonra kart numarasıyla 100'e yakın arkadaşının telefon hattına internet üzerinden kontör yükledi. Ay sonunda kredi kartı ekstresinde bazı telefon hatlarına kontör yüklendiğini fark eden Savcı A.Ş., durumu polise bildirdi. Zanlıların yakalanması için suç duyurusunda bulunan Savcı A.Ş, dolandırıcıların yakalanmasını istedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, hattına kontör yüklenen kişilerin kimlik bilgilerine ulaştı. Bu kişilerden birini yakalayan emniyet güçleri, kontörlerin internet üzerinden yüklendiği bilgisine ulaştı. Dolandırıcılık işlemini yaptığı tespit edilen Erkan E. ile internet üzerinden kontörleri yüklendiği öğrenilen Ergin D, ve restoranda çalışan Elveda Ö., yakalanarak gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan zanlılar, daha sonra Şişli Adliyesi'ne sevk edildi. Çıkarıldıkları mahkemece suçlu bulunan zanlılardan Erkan E. ile Ergin D., "Kredi kartı numarası hırsızlığı suretiyle internet üzerinden dolandırıcılık" suçundan tutuklanarak Bayrampaşa Cezaevi'ne gönderildi.

İstanbul/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde