Ruhsatsız otogazcılara ek süre

Ruhsatsız otogazcılara ek süre

İşyeri açma ve çalışma ruhsatı alamayan otogaz istasyonlarına, 31 Aralık 2007 tarihine kadar geçici faaliyet lisansı verilmesini öngören kanun teklifi Meclis'te kabul edildi.

Ruhsatsız otogazcılara ek süre
16px
24px
20.06.2006 22:58
ABONE OLgoogle

TBMM Genel Kurulunda, imar planı yapılamaması nedeniyle işyeri açma ve çalışma ruhsatı alamayan otogaz istasyonlarına, 31 Aralık 2007 tarihine kadar geçici faaliyet lisansı verilmesini öngören kanun teklifi kabul edilerek yasalaştı.

Kanuna göre, kanun yürürlüğe girmeden önce kurulduğu dönemdeki mevzuata göre gayri sıhhi müessese veya işyeri açma ve çalışma ruhsatlı olarak, güvenlik ve lisans gereklerini yerine getirip faaliyetlerini sürdüren otogaz istasyonları, lisans almak şartıyla faaliyetlerine devam edecek.

Güvenlik ve lisans gereklerine uyduğu TSE'ce belirlenmesine rağmen, imar planlarının yapılamamasından dolayı işyeri açma ve çalışma ruhsatlandırma işlemlerini sonuçlandıramayanlara, imar planlarının tamamlanmasıyla 31 Aralık 2007'e kadar geçici faaliyet lisansı verilecek.

Diğerleri ise faaliyetten men edilecek. 1 Ocak 2005'te doğalgaza bağlanmamış ve üretimlerini likit petrol gazı veya likit naturel gaz ile yapan karo seramik, vitrifiye sağlık gereçleri ve porselen sofra eşyası üreticilerinin, 1 Haziran 2003 ile 31 Aralık 2006 tarihleri arasında kullandıkları likit petrol gazı veya likit naturel gaz maliyetiyle, aynı üretimin doğalgaz ile yapılmış olması halinde oluşacak maliyet arasındaki fark, 30 milyon YTL'yi geçmemek üzere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesine aktarılacak ödenekten karşılanacak ve bu da 31 Mart 2007 tarihine kadar ödenecek.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde