Portakallı dondurma olur mu?

Portakallı dondurma olur mu?

AK Partili Şaban İş, narenciye tüketimini artırmak için başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. Şimdi de...

Portakallı dondurma olur mu?
16px
24px
10.04.2007 17:10
ABONE OLgoogle

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 'renkli meclis üyesi' AK Partili Şaban İş, narenciye tüketimini artırmak için başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. İş, şimdi de ustalara 'portakallı dondurma' hazırlatıyor.

Narenciyesi ile meşhur Çukurova Bölgesi'nde tüketimin dünya standartlarının altında kaldığını anlatan İş, bunun için narenciyeden yapılan ürün çeşitlerinin zenginleştirilmesi gerektiğini söyledi. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde üyelere taze sıkılmış portakal suyu içiren Şaban İş, ayrıca, aşure yaptırıp dağıtmıştı.

Yüreğir Belediye Meclisi'nde de hazırlattığı portakallı baklavayı ikram eden İş, 13 Nisan Cuma günü yapılacak Büyükşehir Belediye Meclisi'nde üyelere, yaz aylarının vazgeçilmezi dondurmanın portakallısını tattıracak. Şaban İş, dondurmanın her türlüsünün yapıldığına dikkat çekerek, "Çileklisi, kayısılısı, kivilisi oluyor da portakallı dondurma niye olmasın dedik. Hazırlattığımız portakallı tüm ürünler ilgi gördü. Vitamin deposu narenciyenin tükemitini artırmak için ustalara portakallı dondurma yaptırıyorum. İlk denemeler olumlu, lezzetini tatmak isteyenler cuma günü meclise gelsin" dedi.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde