Paşadan haremlik-selamlık tesis

Paşadan haremlik-selamlık tesis

28 Şubat'ın önde gelen isimlerinden Çevik Bir- haremlik-selamlık tesise...

Paşadan haremlik-selamlık tesis
16px
24px
02.05.2008 09:52
ABONE OLgoogle

Emekli general Çevik Bir, Kazdağları'nda dev bir termal sağlık tesisinin danışmanı oldu

Ortakları arasında AKP'lilerin de bulunduğu tesis isteyene harem-selamlık da hizmet verecek.

28 Şubat'ın önde gelen isimlerinden dönemin Genelkur may 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir ile MGK eski Seferberlik ve Savaş Hazırlıkları Planlama Daire Başkanı emekli Tuğgeneral Tayyar Elmas, 50 milyon euroluk termal sağlık turizmi projesinde danışman ve genel koordinatör olarak hizmet vermeye başladı.  Hattuşa Anonim Şirketi tarafından Güre'de yapımı sürdürülen Astyra Termal Restort&Devre Tatil kompleksinde kişiye özel hizmet anlayışı adı altında, isteyen müşterilere harem-selamlık hizmet de verilecek. Tesisin ortaklarından Hadi Diler Çevik Bir Paşa'nın şirketin istişare kurulunda da bulunduğunu söyledi.

Edremit Körfezi, Kaz Dağları ve Madra Dağları arasında bulunan Güre'de yer alan turistik kompleksteki inşaatı süren apart villaların bu yılın Aralık ayında faaliyete geçeceği öğrenildi.  Hattuşa Anonim Şirketi ortaklarından Diler İnşaat Organizasyon Limited Şirketi tarafından yaklaşık iki hafta önce tesislerin tanıtımının yapıldığı öğrenildi. Aralarında çok sayıda yabancı misyon temsilcisinin de bulunduğu davetlilerin uçak ve otobüslerle Güre'ye götürüldüğü organizasyona Çevik Bir'in de katıldığı öğrenildi. Bir davetlilere bir konuşma yaparak Güre'nin tanıtımını yaptı ve tesislerin kapasitesini anlattı.

Kişiye özel hizmet

Şirketin ortaklarından Hadi Diler, tesislerde kişiye özel hizmet anlayışının da olduğunu belirterek, “Tesiste kalacak müşterilerimizin her türlü rahatını düşündük. Müşterilerimize kadın ve erkek ortak kullanım alanında hizmet veriyoruz. Ancak şayet ayrı etkinlik ve hizmetlerden yararlanmak isteyenler olursa onlar için de ayrı alanda hizmet vereceğiz. Yani kadın bir müşteri isterse erkeklerle aynı ortamda hizmet almayabilir. Bu kişisel tercihtir” dedi.

Son yerel seçimde AKP'nin Yenimahalle belediye başkan aday adayı olan Diler'in yanısıra AKP'nin geçen dönem Kahramanmaraş Milletvekili olan Mehmet Ali Bulut'un eşi Ülker Bulut'un şirkette hem ortaklık hissesi hem de devre tatil hakkı bulunuyor.

TESİSTE YOK YOK

Emekli generaller Çevik Bir'in danışman Tay-yar Elmas'ın ise koordinatör olduğu tesis 50 milyon euroya mal oluyor Tesis sağlık alanlarının yanısıra 144 villa, 319 oda, 4 kral dairesi, 126 suit, 189 standart odadan oluşuyor.

BELEDİYEDEN KİRA

Şirketin ortaklarından Hadi Diler ile danışman Çevik Bir, davetlileri birlikte karşıladı.

Levent İçgen/Vatan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde