Özilhan Erdoğan'ı nasıl buldu?

Özilhan Erdoğan'ı nasıl buldu?

ABD GEZİSİNDE ERDOĞAN'IN YANINDA OLAN ÖZİLHAN'IN SUN VALLEY İZLENİMLERİ

Özilhan Erdoğan'ı nasıl buldu?
16px
24px
15.07.2005 11:43
ABONE OLgoogle


Erdoğan'la birlikte tek Türk patron olarak Sun Walley'e giden Özilhan, 'Başbakan, büyük yatırımcıları bire bir aydınlatarak çok faydalı görüşmeler yaptı' dedi.

TÜSİAD eski Başkanı Tuncay Özilhan, kimi zaman eleştirdiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte ilk kez bir iş gezisine katıldı. Erdoğan'ın ABD'deki Sun Walley gezisine katılan tek Türk patron olan Özilhan, ziyaretin çok olumlu geçtiğini, dünyanın en büyük yatırımcı şirketlerinin sahip ve CEO'larına Erdoğan'ın çok olumlu mesajlar verdiğini söyledi ve "Bulunmaz bir ortam vardı. Başbakan, konuşmalarıyla onlar üzerinde etki yarattı" dedi.
Özilhan, Sun Walley'de, herkesin üzerinde jean ve spor gömlekle rahat bir atmosferde geçen toplantılarda Türkiye'yi merak eden dev yatırımcılara Erdoğan'ın birebir merak ettikleri konularda bilgiler verdiğini söylerken, izlenimlerini şöyle anlattı:
"Sun Walley'e ilk kez katıldım. Bill Gates, Waren Buffet yanında uluslararası dev şirketlerin en büyük hissedarları, CEO'ları ile birlikte olmak hem ilginç, hem de onların gözüyle bakmak yeni fikirlerin doğmasına yol açıyor. Başbakan Erdoğan'ın konuşmaları çok iyiydi. Birebir yatırımcılara her konuda bilgi verdi. Londra'daki olayların ardından terörle mücadelede Türkiye'nin iyi bir numune olduğunu ve bunu nasıl başardığını anlatması da iyi oldu. Belki hemen değil ama daha sonra buradan iyi fırsatlar çıkabilir. Medyaya kapalı, çok rahat herşeyin konuşulabildiği bir ortamda, Türkiye'de ne gibi yatırımların yapılacağı da ele alındı."

Teknolojideki son gelişmeleri izledik
Tuncay Özilhan, geziye kendisi açısından değerlendirirken de, teknolojideki son gelişmeler hakkında bilmediklerini öğrendiğini söyledi. Dünyanın ünlü işadamlarıyla sık sık biraraya geldiğini belirten Özilhan, ismini vermek istemediği 7-8 büyük yatırımcıyla özel görüşmeler yaptığını anlattı.
Kendisinden çok Türkiye açısından Sun Walley'deki görüşmeleri önemli gördüğünü kaydeden Özilhan, Erdoğan'ın bu tür toplantılara katılması ve özel açıklamalarda bulunmasının yatırımcılara güven verdiğini ifade etti.

Perihan Çakıroğlu/Referans

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde