Özbek gencin ‘oturma izni ve kimlik’ iddiası polisi harekete geçirdi 

Özbek gencin ‘oturma izni ve kimlik’ iddiası polisi harekete geçirdi 

Gezgin Youtuber Uğur Kola’nın Özbekistan’da denk geldiği taksi sürücüsü Özbek bir gencin, Türkiye’de Marmaris’te bir süre yaşadığını ve yasadışı yollardan yabancılara kimlik ve oturum izni verdiği iddiaları polisi harekete geçirdi. 

Özbek gencin ‘oturma izni ve kimlik’ iddiası polisi harekete geçirdi 
16px
24px
17.05.2024 12:58Güncelleme: 17.05.2024 13:07
ABONE OLgoogle

Kenan GÜRBÜZ

Gezgin Uğur Kola, kendine ait Youtube kanalından Özbekistan ziyaretini paylaştı. Gezgin Kola’nın videosunda tanıştığı taksici Özbek genç ile sohbetindeki Marmaris detayı Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi.

'KAYMAKAMLIKTAN ARKADAŞLARIM VAR'

Videoda, Türkiye’de 10 yıl yaşadığını anlatan Özbek genç, şunları söylüyor;

“Ankara’da oldum, İzmir, Trabzon ve Marmaris’e gittim. Marmaris’te kimlik işi yapıyordum. Kaynakta yapıyordum. Yabancılara kimlik hazırlıyordum, oturma izni veriyordum. Kaymakamlıkta arkadaşım vardı. Para biriktirdim 20 bin dolara araba aldım, burada Özbekistan’da 2 ev aldım. Türkiye’de evler çok pahalı. Burada çok ucuz. Burada 2 odalı ev 20 bin dolar. Marmaris’e yine gideceğim. Ayda en az 2 bin dolar kazanıyordum” 

SAHTE BELGE HAZIRLAMA İHTİMALİNİ POLİS ARAŞTIRIYOR

Özbek Gencin, iddiaları sonrasında Muğla Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, söz konusu gencin Marmaris’te hangi tarihlerde kaldığını ve kimlerle irtibatta olduğunu araştırıyorlar.

Yetkililer, yabancılara oturma izninin Göç İdaresi tarafından verildiğine işaret ederek, “Söz konusu şahsın sahte kimlik ve evrak hazırlama ihtimali araştırılıyor, yabancılara Kaymakamlık personeli tarafından kimlik veya oturma izni verilemez” bilgisini verdiler.

Bu arada, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün de paylaşımla ilgili araştırma yaptığı bildirildi.


patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde