O işadamı Özyeğin mi?

O işadamı Özyeğin mi?

CHP lideri Baykal'ın 'Erdoğan'ın VIP'te görüştü' dediği işadamı Hüsnü Özyeğin mi?

O işadamı Özyeğin mi?
16px
24px
20.05.2008 18:15
ABONE OLgoogle

Ankara TBMM Genel Kurulu'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında verilen gensorunun görüşmelerinde söz alan Deniz Baykal'ın sözleri ile çalkalanıyor.

Baykal konuşmasında Başabakan'ın, Prag ziyaretinden önce Ankara Esenboğa Havaalanı'nda ihaleye girmek üzere olan bir firma yetkilisiyle görüşüp görüşmediğini sorarak şunları söylemişti;

"Şimdi ben çok sorut olarak sormak istiyorum Sayın Başbakan'a. Ön yeterlik başvuru süresi 19 Kasım'da sona erdi. Yoğun talep var denilen müracaat artışı orada beklendi. Adı geçenler ön yeterlik için başvuru yapmadı. Şimdi bu son günden 5 gün önce, 14 Kasım 2007 günü, sayın Başbakan siz, Prag'a hareket etmeden önce, Ankara'da VIP Salonu'nda, bu işe talip bir işadamıyla görüştünüz mü görüşmediniz mi? 14 Kasım 2007 günü saat 22.55'de Prag'a hereket etmeden önce, bu konuda talip olduğu bilinen, harcama yapan, geniş imkanları olan iddialı bir işadamıyla bir görüşme yaptınız mı yapmadınız mı? Bunun cevabını Başbakan'dan duymak isterim."

O İŞADAMI ÖZYEĞİN Mİ?

Hüsnü Özyeğin, sabah-ATV ihalesine çok iyi hazırlanmıştı. Hatta bir de şirket kurmuştu. O günlerde Can Ataklı köşesinde "Bu arada örneğin Hüsnü Özyeğin"in ihaleye çok ciddi hazırlandığı söyleniyordu. Bir ara “Özyeğin"i Başbakan çağırdı ve (ne işin var senin medyada) dedi” söylentisi çıkmıştı. Özyeğin"i tanıyanlar “böyle bir şey mümkün olamaz” demişlerdi o zaman. Ama sonuçta çok hazırlandığı söylenen Özyeğin de ihalede yok" diye azmıştı.

Serpil Yılmaz da "Sabah ve atv ihalesine ilişkin en çok merak edilen, "Hüsnü Özyeğin neden başvurmadı?" sorusuna ilişkin bir duyum:
Özyeğin, Başbakan Erdoğan'dan bu konuyla ilgili olarak randevu talep ediyor. Erdoğan'dan cevap gelmeyince de bu tavrı ihaleye girmemesi yönünde bir işaret olarak kabul ediyor." diye olayı köşesine taşımıştı.

Şimdi herkes Erdoğan'ın VIP'te görüştüğü işadamı Hüsnü Özyeğin mi diye merak ediyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde