Numara transferi Cuma'ya tamam

Numara transferi Cuma'ya tamam

TK Başkanı Acarer, mobil telefonda numara taşınabilirliğinin yıl sonunda kullanılmaya başlanmasının hedeflendiğini belirterek ekledi: Cuma günü 3 operatörle buluşuyoruz.

Numara transferi Cuma'ya tamam
16px
24px
22.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Telekomünikasyon Kurulu (TK) Başkanı Tayfun Acarer, mobil telefonlarda rekabeti önleyen en büyük faktörlerden biri olarak görünen numara taşınabilirliğinin (NT) bu yıl sonunda kullanılmaya başlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Acarer, NT hizmetlerinin kullanıcıları mağdur duruma sokmaması için dikkatle düzenlenmesi gerektiğini, bu konudaki çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek, şöyle konuştu: "Cuma günü mevcut 3 operatörle üst düzey katılımın olmasını arzu ettiğimiz ve sona yaklaştığımız bir toplantı yapacağız."

Acarer, hızlı veri ve video iletimi sağlayan üçüncü nesil (3G) telekomünikasyon hizmetlerinin ise gelecek yıl başlamasının beklendiğini söyledi.

Numara taşınabilirliği nedir?

KULLANICILARIN abonesi olduğu telekom operatöründen aldıkları numaranın, operatör değiştirmek istemesi durumunda değişmemesi (sadece operatör kodu 532, 542, 555 değişecek) anlamına geliyor. Abonelerin çoğu alıştığı numaranın değişmesini istemediği için, operatörler arasında geçiş yapmayı düşünmüyor. Bu nedenle sistem bir anlamda bu tür abonelere operatör değiştirme kolaylığı sunuyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde