Nisan ortasında kış geliyor

Nisan ortasında kış geliyor

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava yeni haftada da sürecek, gelecek hafta sonu kısa süreliğine kış geri gelebilir.

Nisan ortasında kış geliyor
16px
24px
04.04.2011 15:18
ABONE OLgoogle

Haftaya cumartesi günü İstanbul'da sıcaklık bugünden de düşük 8 dereceye inecek.
Türkiye Nisan ayına yağmurlarla başladı, sıcaklıklar ay ortalamasının 3-4 derece altında seyrediyor. Bu hafta yeni bir soğuk hava dalgası geliyor, Bolu çevresinde kar yağışı görülebilir.

İstanbul bugün hafif yağmurlu 12 derece, yarın ve çarşamba parçalı bulutlu 15 derece, perşembe yağmurlu 13, cuma yağmurlu 10, cumartesi sağanak yağmurlu 8 derece.

Ankara'da yarın ve çarşamba yağmur çok zayıf, sıcaklık 14 derece. Perşembe hafif yağmur, cumartesi kuvvetli yağmur var.

İzmir'de cuma ve cumartesi yeniden yağmur var. Sıcaklık 16 derece ama rüzgar serin esiyor.

Bugün yağmur İstanbul, İzmir, Marmara ve batı kesimlerde zayıflıyor. Kuvvetli ve sağanak şeklinde yağmur Mersin, Adana, Sivas, Niğde, Güneydoğu, Van, Erzurum ve Gümüşhane boyunca yağacak.

Yarın ve Çarşamba günü Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in batı kesiminde yağmurlar çok hafif, yer yer güneş de çıkacak.

Perşembeden itibaren Marmara'da yağmurlar yeniden başlıyor, cuma ve cumartesi günü Türkiye'nin geniş alanı yine sağanak altında.

Ege'de bugün Muğla ve Afyon boyunca sağanak yağmur var, sonraki günler ara verecek yağışlar cuma ve cumartesi yeniden başlıyor.

Sıcaklıklar şu anda nisan ortalamasının altında. Rüzgar lodostan değil de Romanya üzerinden estiğinden yarın ve çarşamba günü sıcaklık biraz yükselse bile dışarıda yine üşüten bir hava olacak.

Cuma gününe dikkat! Balkanlardan daha soğuk hava geliyor, sıcaklık Marmara'da 10 derecenin altına düşecek. Bir sondaki hafta da soğuk havanın etkisinde geçebilir.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde