New Holland Trakmak'tan "Ülkem İçin" projesine destek

New Holland Trakmak'tan "Ülkem İçin" projesine destek

Tüm Koç Topluluğu Şirketleri’nin katılımı ile gerçekleşen "Ülkem İçin Günü" projesine New Holland Trakmak da, Bursa M. Kemalpaşa’da bulunan Karaköy İlköğretim Okulu’nun tüm onarımını üstlenerek katıldı.

New Holland Trakmak'tan "Ülkem İçin" projesine destek
16px
24px
12.07.2006 11:17
ABONE OLgoogle

New Holland Trakmak, Koç Topluluğu’nun kuruluşunun 80. yıldönümü dolayısıyla, ilkini bu yıl gerçekleştirdiği ve her yıl Mayıs ayının son haftasında tekrarlanacak olan “Ülkem İçin Günü” kapsamında onarım çalışmalarına başladığı Bursa İli Kemalpaşa İlçesi köylerinden Karaköy de bulunan Karaköy İlköğretim Okulu'nun teslimatını gerçekleştirdi. Teslim törenine bizzat katılan New Holland Trakmak A.Ş. yöneticileri, çalışanları ve New Holland Trakmak Mustafa Kemalpaşa Bayisi Koyuncu Otomotiv yetkililerinin yanı sıra; İlçe Kaymakam’ı Adem Saçan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadi Kurtulan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Eren, M. Kemalpaşa Tic. ve San. Odası Başkanı Adnan Gültaş ile Karaköy Muhtarı Hidayet Uzun da  okulun teslimatı sırasında hazır bulundular.
 
Nisan 2006 tarihinde Karaköy’de çıkan bir yangın sonucunda 105 haneli köyün 90 hanesi 45 dakika içerisinde yanıp kül oldu. Evleri yanan köy halkı kurulan çadır kentte yaşamaya başladı. Köy okulunun ana binası yangından  çok zarar görmemiş olsa da, gelen yardımların depolandığı harabe bir bina olarak kullanılıyor ve öğrenciler kilometrelerce uzak civar köylerin okullarında eğitimlerine devam ediyorlardı.

Karaköy İlköğretim Okulu'nun tüm tamiratını üstlenen New Holland Trakmak, İlçe Kaymakamı ve Milli Eğitim Müdürü ile birlikte yapılan keşif gezileri sonrasında okulun çatı onarımını, elektrik ve pencere tamiratını, tuvalet onarımını, çevre düzenlemesini, iç ve dış cephe boyasını ve de gerekli diğer onarım işlerini de üstlendi.  “Ülkem İçin Günü” kapsamında yaklaşık 20 kişiden oluşan New Holland Trakmak çalışanları hep birlikte okulda yapılması gereken; tuvalet iç-dış cephe sıvalarının kazınması, astar boyasının yapılması, okul dış cephe ve dersliklerin astar boyalarının yapılması; odun depolanmış olan bir derslikteki odunların traktör römorkuyla boşaltılması, dersliğin temizliği ve pencerelerin çıkartılması gibi işleri bizzat gerçekleştirdiler.

10 Temmuz 2006 Günü de tüm onarım işlemleri tamamlanan ve yepyeni bir bina haline gelen Karaköy İlköğretim Okulu, New Holland Trakmak yetkilileri tarafından tören ile İlçe Kaymakam’ı Adem Saçan’a teslim edildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde