'Neden heyecanlanıyorsunuz?'

'Neden heyecanlanıyorsunuz?'

ULAŞTIRMA BAKANI YILDIRIM'LA BASIN MENSUBU ARASINDA VOR İÇİN TARTIŞMA ÇIKTI.

'Neden heyecanlanıyorsunuz?'
16px
24px
11.06.2006 16:50
ABONE OLgoogle

Görevililer, soru sorulması için ortamın uygun olmadığını belirtirken, Bakan Yıldırım, konuya müdahale ederek taşkınlığa gerek olmadığını ve soruyu açılışın ardından sorabileceğini kaydetti.

Malatya Havaalanı ek terminalinin açılışının ardından Bakan Yıldırım'a sorusunu soran muhabir ile Bakan arasındaki ilginç diyalog devam etti. Basın mensubıÜüu VHF frekans bandında çok yönlü radyo yayını olarak bilinen VOR cihazının yağan yağmurdan naylonla korunduğunu bu konuda nasıl bir işlem yapıldığını sordu.

Basın mensubunun heyecanlı tavrına karşı Bakan Yıldırım, "Sen neden bu kadar heyecanlısın anlamadım. Emniyeti, insan hayatını önemsediğiniz için size teşekkür ediyorum. Ben, insan hayatının bedeli yok diyorum. Havaalanlarında, karayollarında, denizyollarında, adalet binasında veya Danıştay binasında kameralar çalışmıyor mesala. Bunun özrü var mı? Yok. Yanlış her yerde yanlıştır." dedi.

Ülkenin 780 bin kilometre karesinde her anını birebir denetleme şansı bulunmadığını ifade eden Bakan Yıldırım, "Görevlilerinize güvenmek zorundasınız. Ama zaman zaman yapılacak denetlemelerde gerekli tedbirler alınacaktır. Bizim amacımız cezalarla insanları yıldırmak değildir. Asıl olan buranın eksiğini gediğini gidermektir. Bu konu bana daha önce de soruldu. Gerekli incelemeler başlatıldı ve yürütülüyor. Cihaz çalışıyor ve görevini yapıyor." şeklinde konuştu.

Bakan Yıldırım, basın mensubunun ısrarlı soruları karşısında şu cevabı verdi: "Varmak istediğin nokta nedir? Sen hiç endişe etme soruşturma yapılır sonuçtan da haberdar edilirsiniz."ıÜü

VOR CİHAZI NEDİR?

VHF frekans bandında çok yönlü radyo yayını olarak bilinen VOR, uluslararası standartta orta ve kısa mesafe navigasyon cihazı olarak bilinir. Pilota manyetik kuzeye göre açı bilgisi sağlanması amacıyla kullanılır.

VOR yayınları VHF frekans bandında ve 108-118 MHz aralığında yapılır. Ancak, bu bandın 108-112 MHz 'lik bölümü localizer yayınları için tahsis edilmiş olup, genellikle VOR için tahsis edilmez. Frekans bandının çok dolu olması veya ihtiyaç halinde, bu band içinde de VOR frekansı tahsisi yapılmaktadır.

Malatya/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde