MÜSİAD'ın Bakanı Unakıtan'dan isteği

MÜSİAD'ın Bakanı Unakıtan'dan isteği

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ömer Bolat ve beraberindeki heyeti kabul etti.

MÜSİAD'ın Bakanı Unakıtan'dan isteği
16px
24px
07.07.2006 14:20
ABONE OLgoogle

MÜSİAD heyeti, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı makamında ziyaret ederek, ekonomideki son gelişmelerin etkileri ve bundan sonra izlenecek tedbirlerle alakalı olarak hazırladıkları raporu Unakıtan'a takdim etti. Bakan Unakıtan'a sundukları raporun içinde vergi politikalarıyla alakalı geniş bir öneriler demetinin olduğunu kaydeden MÜSİAD Başkanı Bolat, "Vergi ayağında özellikle yatırım indirimin kaynak kullanımını teşvik eden bir şekilde yeniden başlatılması en büyük beklentimizdir" dedi.

Bolat, 2000 ve 2001 yıllarında yaşanan büyük krizlerde kamu bütçesinin çok kötü olduğuna dikkat çekerek, o dönemdeki bütçenin neredeyse üçte bir oranında açık verdiğine işaret etti. Şu anki bütçe ve harcama disiplininin Türkiye ye çok şey kazandırdığına işaret eden Bolat, bu konuda Maliye Bakanı Unakıtan'ı tebrik etti. Kurumlar Vergisi'nin yüzde 33'den yüzde 20'ye düşürülmesinin çok önemli bir adım olduğunu ifade eden MÜSİAD Başkanı Bolat sözlerine şöyle devam etti: "Bu da müteşebbislerin üzerindeki yükünü azaltmasında çok olumlu karşıladığımızbir mesele oldu."

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, MÜSİAD'ın ziyaretiyle ilgili olarak sivil toplum örgütlerinin Avrupa Birliği ile müzakerelerin başladığı bu dönemde öneminin çok büyük olduğunu belirterek, MÜSİAD Başkanı ve yetkililerine teşekkür etti. Ayrıca Unakıtan MÜSİAD'ın hazırladığı raporu dikkatle inceleyeceğini de sözlerine ekledi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde