Millilerin beyni yııkanacak

Millilerin beyni yııkanacak

MALTA MAÇINI SEYİRCİSİZ OYNAYACAK OLAN A MİLLİLER, PSİKOLOGLARDAN DESTEK ALACAK.

Millilerin beyni yııkanacak
16px
24px
30.08.2006 23:20
ABONE OLgoogle

Polat Renaissance Otel'de bir basın toplantısı düzenlenleyen Fatih Terim, 6 Eylül Çarşamba günü Frankfurt Commerzbank Arena'da Malta maçı ile başlayacakları eleme müsabakalarında 3 maçı seyircisiz oynayacak olmalarıyla ilgili, 'İstanbul Üniversitesi'nden davranış bilimci profesörlerimizden destek alacağız' dedi. Almanya'da maçın oynanacağı statta yine seyircisiz bir şekilde 1 Eylül Cuma günü hazırlık maçı yapacaklarını kaydeden Terim, şunları söyledi:

'Bu ilk tecrübemiz olacak. Ayrıca, İstanbul Üniversitesi ile temas halindeyiz. Bugün veya yarın iki tane davranış bilimci akademik kökenli profesörümüzle de taknik heyet adına orada bir toplantı yapacağız. Onların tavsiyelerini alacağız. Biz de oyuncularımıza o şekilde aktaracağız. İşin psikolojik kısmının akademik arkadaşlarla yöneteceğiz. Biz de çok sessiz maç oynamadık. Belki oyuncularımız zaman zaman Türkiye'de seyircisiz maç oynamış olabilirler ama herkes için ilk olacak diyebiliriz. Özellikle uluslararası seviyede sık yaşanan bir şey değil bu. En azında biz bunu kullanıp daha azimli, hırslı bir şekilde cezanın ağır olduğunu ortaya koyan bir futbolla üstesinden geleceğiz. Buna rağmen kazanmanın çok daha büyük bir zevk olacağını ve güven katacağını düşünerek hareket edeceğiz.'

'ERGÜN İSTİKRARLI BİR OYUNCU'

Terim, Fenerbahçeli Ümit Özat'ın çağırılmadığı milli kadroya Galatasaray'dan Ergün Penbe'nin dahil edildiğinin sorulması üzerine, tercihlerini sol ayağını iyi kullanan bir oyuncudan yana kullandıklarını belitti. Milli Takım kadrosunu istikrarlı bir şekilde açıkladıklarını düşündüğünü aktaran Fatih Terim, 'Tek maç oynayacağımız için fazla sayıda oyuncu davet etmedik. Baktığımız zaman da, bir önceki kadrodan çok fazla değişiklik yok. Sakatlıklar ve formsuzluklar olsa da, değişiklik çok fazla yok. Milli takımı zorlayan hak eden oyuncular olduğu zaman da onları almaktan geri durmayacağız. Ancak ben oyuncular için tek tek cevap verirsem niye alındı veya alınmadı diye, o zaman her oyuncunun cevap isteme hakkı olur' diye konuştu.

Bir defaya mahsus olarak cevap vereceğini aktaran Terim, 'Sol kanatta sol ayaklı bir oyuncu istediğimiz için Ergün'ü tercih ettik. Oynayan Ümit Özat yerine neden oynamayan Ergün'ü aldınız derseniz, Ergün'ün son 16 yılına bakmanız lazım. Son derece istikrarlı bir oyuncu. Geçen sene de Tümer'le ilgili bu tür eleştiriler olmuştu. Onları iyi oynaması ve oyuna tesir eden işler yapması bizim haklılığımızı ortaya koydu. Türk halkı ve madyası bizim seçiciliğimize güvenmeli ve ona göre davranmalı. Ben nasıl arkadaşlarımla beraber hiçbir kulübün, hocanın tasarrufuna karışmıyorsam, herkesten de bu saygıyı beklerim. Bu kadronun getirisi ve götürüsü bizim sorumluluğumuzdadır. Ergün Türkiye'de o kadar iyi maçlar oynamış ve o kadar önemli hizmetler yapmıştır ki, ona ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Başka bir gün başka birine ihtiyacımız da olabilir. Burada sol ayaklı bir oyuncu üzerinde durduğumuz için tercihimiz bu yönde oldu. Almadığımız bazı oyuncular için ise zaten, 'Bazılarını bugüne kadar ben seçtim, artık kendilerini seçtirecekler' demiştim. Serhat Akın zaten sakatlıktan yeni çıktı. Necati belki yetişebilirdi ama son dönemi tedaviyle geçirdi. Takımın belirli bir iskeleti korunacaktır' ifadelerini kullandı.

MALİK FATHİ KONUSU

Terim, Almanya'da Hertha Berlin foramsı giyen ve Alman Milli Takımı'nı tercih eden Türk asıllı futbolcu Malik Fathi'nin, 'Türk Milli Takımı'ndan bana teklif gelmediği için Almanya'yı tercih ettim' şeklindeki sözlerinin sorulması üzerine, kendisinin de bu oyuncuyu Alman Milli Takımı'na çağırıldığı gün duyduğunu söyledi. Kendi bulunduğu dönemde bu tip olayların sık yaşandığını belirten Terim, 'Bunun önüne ge

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde