Miller Holding'in patronu Turhan Mildon'un sahibi olduğu Afrika takımı ilk kupasını kazandı.

Miller Holding'in patronu Turhan Mildon'un sahibi olduğu Afrika takımı ilk kupasını kazandı.

Miller Holding’in patronu Turhan Mildon, ocak ayında satın aldığı Afrika’nın en ünlü futbol takımıyla ilk kupasını kazandı. Mildon büyük sevinç yaşadı.

Miller Holding'in patronu Turhan Mildon'un sahibi olduğu Afrika takımı ilk kupasını kazandı.
16px
24px
16.06.2024 11:32Güncelleme: 16.06.2024 11:34
ABONE OLgoogle

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin en büyük kongre ve finans merkezini açan Miller Holding, ülkenin en büyük futbol takımı Vita Club’ü satın almıştı. Ülkenin başkenti Kinşasa'da grup şirketlerinden Milsport ile imzalanan ortaklık sayesinde efsanevi Kinşasa kulübü hedefini Afrika şampiyonluğu olarak belirlemişti.

HEDEF AVRUPA’DA SPOR YATIRIMI YAPMAK

Ülkede B grubunda mücadele eden ve ikinci sırada olan kulübü ‘yatırım yapmak’ amacıyla satın alan Miller Holding  hedefi büyüktü. Şirket, Fransa ve İngiltere’nin önde gelen büyük kulüpleri ile işbirliğine gitmeyi ve Avrupa’da da spor yatırımı yapmayı planlıyordu.

Miller Holding’in patronu ve Vita Club’ün sahibi  Turhan Mildon, ilk başarısını kazandı.

Kulüp 58. Kongo Kupasını kazandı. Futbolcular Turhan Mildon’u saha ortasında havaya fırlatarak başkanın elde ettiği başarıyı doyasıya kutladılar.

Ortaklık imza töreni katılan Miller Holding CEO’su Turhan Mildon, nihai hedeflerinin kıtanın en iyi külübü olmak olduğunu belirtmiş ve  “V.Club Afrika’nın en zengin kulübü olacak” demişti.

Resmi adı Victoria Club Spor Birligi olan AS Vita Club, 1935 yılında Belçikalı Raphaël de la Kéthule de Reyhove tarafından Kinşasa'da kuruldu. Kulüp, 1981, 2014 ve 2018 yıllarında Afrika kupası finali oynadı ve Kongo ligini 15 sefer kazandı.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde