Melissa P.

Melissa P.

Tartışmalar yaratan ‘best seller’ kitaptan uyarlanan film ‘Melissa P.’, Warner Bros. dağıtımıyla sinemalarda. Büyükanne rolünde harikalar yaratan -Şarlo’nun kızı- Geraldine Chaplin’i izlemek gerek

Melissa P.
16px
24px
01.07.2006 14:17
ABONE OLgoogle

Melissa 16 yaşında, kendini keşfetmenin eşiğinde, Sicilyalı, tatlı, masum ve kırılgan bir genç kızdır. Çoğu akranı gibi, ailesiyle arasında kopukluk hissetmektedir: Babası sürekli seyahat etmekte, annesi ise kendi dünyasında yaşamakta ve kızının kadınlığa adım atmadaki sıkıntılarına kayıtsız kalmaktadır.
 
... Ve Melissa cinselliği keşfeder. Beklediği muhteşem ve üstün dünyadan çok uzak olan bu yeni dünyaya dalar dalmaz şok olan genç kızın, yetişkinliğe geçişindeki acımasız ve aşağılayıcı ilk deneyimi aşk hakkındaki hayallerini yerle bir eder.

Hızla gelişen cinselliğinin altında yatan gizemi çözmeye kararlı olan genç Melissa, kendini tam anlamıyla eğitmeye karar verir. Cüretkâr deneyselliği onu bir “ahlaksızlık girdabı” hâline gelen batağa saplar.

Kadın olmanın ne demek olduğunu nihayet anlamasını ve kabullenmesini sağlayacak o trajik olaya kadar, genç kızın gözden düşmesine neden olan davranışları, ona aydınlanma getirmek yerine, kalp acılarının artmasına ve kafasının daha da karışmasına yol açar.

Filmin Künyesi
Yönetmen: Luca Guadagnino
Yapımcılar: Francesca Neri, Claudio Amendola, José Ibáñez
Senaryo: Barbara Alberti, Cristiana Farina, Luca Guadagnino
Hikaye: Luca Guadagnino, Cristiana Farina
Esin kaynağı kitap ve yazarı: Cento colpi di spazzola prima di andare a dormire (Yatmadan Önce Yüz Saç Fırçası Darbesi) - Melissa P.
Baş Yapımcılar: Roberto Manni, Peter Shepherd
Kurgu : Walter Fasano
Görüntü Yönetimi: Mario Amura
Müzik: Lucio Godoy
Dağıtımcı: Warner Bros.
Yapım: İtalya - İspanya

Oyuncular:
Melissa - MARIA VALVERDE
Melissa’nın annesi Daria - FABRIZIA SACCHI
Daniele - PRIMO REGGIANI
Marco - NILO MUR
Arnaldo - ELIO GERMANO
Manuela - LETIZIA CIAMPA
Leo - DAVIDE PASTI
Clelia - ALBA ROHRWACHER
Yüzme Eğitmeni - PIERGIORGIO BELLOCCHIO
Roberto - GIULIO BERUTTI
Müzenin Koruma Görevlisi - CLAUDIO SANTAMARIA
Büyükanne Elvira - GERALDINE CHAPLIN
İtalyanca öğretmeni - CARLO ANTONELLI
Eğlence parkındaki adam - GIAMPIERO JUDICA

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde