Lufthansa krizde bile yatırım yapacak

Lufthansa krizde bile yatırım yapacak

Türkiye ye en çok sefer yapan yabancı havayolu şirketi Lufthansa iddialı

Lufthansa krizde bile yatırım yapacak
16px
24px
07.10.2008 15:41
ABONE OLgoogle

Tüm dünyada havayolları ekonomik kriz yüzünden sıkıntılı günler yaşarken Alman Havayolları Lufthansa kriz ortamında bile yatırım yapmayı ve büyümesini sürdürecek. Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Sadık Elmas, krizin bütün havayollarını huzursuz edecek boyutlara ulaştığını, ancak Lufthansa olarak kendi durumlarının gayet iyi olduğunu söyledi.

Miles & More üyeleri için Sanal Mağaza ile başlatılan işbirliği için Çırağan Sarayı'nda düzenlenen toplantıda konuşan Sadık Elmas, 2008 yılına ilişkin beklentilerini açıkladı. Ekonomik krizin bütün havayollarını rahatsız ettiğini vurgulayan Elmas, kendilerinin krizi bir fırsat olarak gördüğünü belirterek, “ Lufthansa kriz ortamında konumunu nasıl sağlamlaştırabileceğine bakıyor ve yeni ortaklıklar arıyor. Öyle ki dünya borsalarındaki büyük düşüşlere rağmen Almanya'da Lufthansa hisse senetlerinin alınması tavsiye ediliyor” dedi. Bu yılın ilk altı ayında 35 milyon yolcunun Lufthansa ve Swiss havayolları ile uçtuğunu kaydeden Elmas, yine aynı dönemde 705 milyon euro kar elde ettiklerini açıkladı.

Yolcu salonlarına 150 milyon euro yatırım

Türkiye'ye en çok sefer yapan yabancı havayolu olduklarını ifade eden Sadık Elmas, haftada 74 sefer yaptıklarını, çağrı merkezi, Lufthansa Cargo ve LSG Sky Chefs de dahil olmak üzere Lufthansa Türkiye'de çalışan sayısının bine ulaştığını söyledi.

Kriz yüzünden birçok havayolunun giderlerini kıstığı, firs class'ı kaldırdığı bir dönemde Lufthansa yolcu bekleme salonlarının (lounge) yenilenmesi için 150 milyon euro'luk yatırım da yapacak. Yenileme işlemi 2013 yılına kadar sürecek. Alman Havayolunun first ve business class yolcuları için tüm dünyada 600'den fazla yolcu salonu bulunuyor.

Millerle online alışveriş imkanı

Lufthansa Sanal Mağaza ile işbirliğine girerek Türkiye'deki Miles & More üyelerine millerini harcayabilecekleri online alışveriş imkanı başlattı. Bu işbirliği sayesinde Türkiye'deki tüm Miles & More üyeleri milleriyle Sanal Mağaza'nın sunduğu binlerce ürün arasından online alışveriş yapabilecek. Miles & More kart sahibi müşterilerinin www.sanalmagaza.com/lufthansa adresinden ulaşabilecekleri site, bilgisayar, elektronik, beyaz eşya, hediyelik, sağlık ve kişisel bakım gibi toplam 13 kategoride hizmet verecek. Yüzlerce yerli ve yabancı tedarikçiden sağlanan özel seçilmiş 5000'den fazla ürün online olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde