Londra'nın simgesi çift katlı otobüsler lüks karavana dönüştürülüyor

Londra'nın simgesi çift katlı otobüsler lüks karavana dönüştürülüyor

İngiltere'nin başkenti Londra'nın simgelerinden biri olarak bilinen çift katlı, kırmızı renkli otobüsler (routemaster), 5 kişilik bir ailenin barınabileceği yürüyen lüks karavanlara dönüştürülüyor.

Londra'nın simgesi çift katlı otobüsler lüks karavana dönüştürülüyor
16px
24px
27.04.2006 16:01
ABONE OLgoogle

Bu otobüsler lüks evlere dönüştürüldükten sonra yeniden İngiltere'ye gönderiliyor.
Karavan konusunda Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından olan Başoğlu Karavan Sanayi Ticaret A.Ş. yönetim Kurulu Başkanı Engin Başoğlu, 8 adet iki katlı otobüsü karavana dönüştürerek Londra'ya gönderdiklerini, 200 civarında otobüsün karavana dönüştürülmesi için prensipte anlaştıklarını bildirdi.

İngiltere'deki bir firmanın kendilerine iki katlı otobüslerden karavan yapma önerisi getirdiğini ifade eden Başoğlu, "2005 yılında bu otobüsler İngiltere'de trafikten çıkartıldı. Bir şirket bize bu otobüsleri karavana dönüştürmemizi önerdi. Bu işe öyle başladık. Prensip anlaşmamıza göre 200 civarında otobüsü karavana dönüştüreceğiz. Her ay 10 tanesini yapıp yollayacağız. İki katlı otobüslerin, üst katında 5 kişi rahat bir şekilde ayrı ayrı bölmede bulunan yataklarda kalabiliyor. Ayrıca geniş ve kullanışlı bir gardırop ta var. Alt kat da yaşam yeri; ocağı, duşu, tuvaleti, mikro dalgası, televizyon,oturma gurupları, kalorifer sistemleri, bulunuyor. Yani kısaca bir evde ne bulunması gerekiyorsa hepsi bulunuyor." dedi.

2012 OLİMPİYATLARINA HAZIRLIK YAPILIYOR

İngiltere'de ev kiralarını çok pahalı olduğunu ifade eden Başoğlu, bu otobüslerin İngiltere'de aileler başta olmak üzere çeşitli kuruluşlarca tercih edildiğini vurguladı. Hastanelerin, karayolların ve diğer kurumların bu karavan şeklinde dizayn edilmiş otobüsleri tercih ettiğini kaydeden Başoğlu şunları söyledi:" Örneğin hastane yönetimi bahçesine bu karavanı kurarak 5 hemşireyi barındırabilecek. Yada gaz idaresi gibi kurumlar, şantiyeler yatma ve barınma ihtiyaçlarını bu şekilde giderebilecek. Ayrıca bu otobüsler Londra'da yapılacak 2012 olimpiyatlarına da hazırlık yapılıyor. Yatma ihtiyacının bir kısmı bu otobüslerle de karşılanacak."
 
Duran Savaş/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde