Kutman'dan İzmir Limanı açıklaması

Kutman'dan İzmir Limanı açıklaması

Mehmet Kutman İzmir Limanı ile ilgili olarak finansman sıkıntısı olmadığını söyledi.

Kutman'dan İzmir Limanı açıklaması
16px
24px
14.10.2008 13:16
ABONE OLgoogle

Global Yatırım Holding Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Kutman İzmir Limanı ile ilgili olarak finansman sıkıntısı olmadığını söyledi.

CNBC-e canlı yayınına katılan Global Yatırım Holding Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Kutman, küresel krizin boyutları konusunda doğru tahminde bulunamadıklarını bu kadar etkili olacağını tahmin edemediklerini söyledi. ayağımızı yorganımıza göre uzatmadık diyen Kutman, son günlerde basında yer alan İzmir Limanının özelleştirilmesi ile ilgili olarak Özelleştirme dairesinde çağırı geldiği takdirde 1.275 milyarlık ödemeyi kapatacaklarını söyledi.

Kutman, Ankara Doğalgaz ile ilgili 2009'un ilk çeyreğinde harekete geçeceklerini söyledi. Sürecin uzamasının finansman sıkıntısı olarak düşünmenin doğru olamdığını söyleyen Kutman, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'nun (EPDK) izin prosesinin devam ettiğini kaydetti.

Proje finansmanı açısından yabancı banklar ile yapılan anlaşmalar gereği bu yıl para almanın mümkün olmadığını belirten Kutman, finansmanın gelecek yıla kaldığını söyledi.

Gelecek 24 ay boyunca mevcut projeleri konsolide edeceklerini açıklayan Mehmet Kutman, küresel piyasalarda esen rüzgarın şiddeti tam oalark ortaya çıkmadan yeni bir girişim olmayacak dedi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde