Koskoca Başbakana bu yapılır mı

Koskoca Başbakana bu yapılır mı

İngiltere eski Başbakanı Tony Blair, trene kaça binince kondüktör tarafından yakalandı.

Koskoca Başbakana bu yapılır mı
16px
24px
24.04.2008 12:48
ABONE OLgoogle

Trene bilet almadan kaçak binen İngiltere eski Başbakanı Tony Blair kondüktör tarafından yakalandı. Kondüktör İngiltere'ye 10 yıldan fazla başbakanlık yapan Blair'ı es geçmedi; bileti olup olmadığını sordu.

İngiltere eski Başbakanı Tony Blair görevden ayrıldıktan sonra verdiği konferanslar, yazdığı kitap ve şirket danışmanlıkları nedeniyle yılda milyonlarca dolar para kazanıyor. Ancak Blair Londra'da Heathrow Havalimanı'na gitmek için korumalarıyla birlikte trene kaçak bindi. Bilet kontrolü yapıldığında Blair'in trene kaçak bindiği anlaşıldı.

Blair biletin parasını trende ödemek istedi, ancak üzerinde nakit para ve kredi kartı olmadığı için ödeme yapamadı. Buna rağmen kondüktör eski Başbakan Blair'e ceza kesmedi ve yolculuğunu tamamlamasına izin verdi. Blair'in küçük bir ricası ise kondüktörden döndü. Blair kaçak yolculuk yapan korumalarının da bilet almadan yolculuk yapmasına izin verilmesini istedi. Blair'in bu isteği kabul edilmedi.

İngiliz Daily Mail gazetesi olayı ortaya çıkardıktan sonra İngiliz Demiryolları Müdürlüğü olay hakkında inceleme başlatılacağını duyurdu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde