Korkunç patlamada 30 ölü

Korkunç patlamada 30 ölü

MISIR'DA TURİSTİK BİR ÇARŞIDA MEYDANA GELEN KAZADA 30 ÖLÜ, 150'DEN FAZLA YARALI.

Korkunç patlamada 30 ölü
16px
24px
25.04.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Görgü tanıkları, çarşıda 3 patlama sesi duyduklarını, bölgeden dumanların yükseldiğini ve insanların kaçıştığını gördüklerini aktardılar.

Arap televizyonu El Cezire, patlamalardan birinin bir restoranda meydana geldiğini duyurdu. Görgü tanıkları, patlama olan turistik çarşıdaki restoranın çevresinde, parçalanmış cesetler gördüklerini aktardı.

Mısır'ın turistik bölgesi Sina yarımadasındaki tesislerin, tatil dönemi nedeniyle dolu olduğu ve bölgenin çok kalabalık olduğu bildiriliyor.

BOMBALAR UZAKTAN KUMANDALI

Mısır'ın Sina yarımadasındaki turistik Dahab kentinde, farklı noktalarda meydana gelen 3 ayrı patlamaya uzaktan kumandalı bombaların neden olduğu bildirildi.

Mısır Televizyonu'nun haberinde, patlamaya uzaktan kumandalı bombaların neden olduğu ve şu an için patlamanın intihar saldırısı olmadığının düşünüldüğü belirtildi.

30 ÖLÜ 150'DEN FAZLA YARALI

Kurtarma görevlileri, 3 ayrı noktada meydana gelen patlamalar nedeniyle 30 kişinin öldüğünü, 150'den fazla kişinin de yaralandığını söylediler.

Bu arada İsrail'in Kahire Büyükelçisi Şalom Cohen, İsrail Televizyonu'nda yaptığı açıklamada, patlamaların bir otel, polis karakolu ve çarşıda meydana geldiğini kaydetti.

Cohen, İsrail hükümetinin bölgede saldırılar olabileceği yönünde sürekli uyarıda bulunduğunu belirterek, “Bu tehlike ne yazık ki gerçek oldu” dedi.

İsrail yardım ekipleri, Kızılhaç ve Kızılay'a yardım önerildiğini, ihtiyaç olması durumunda göndermek üzere yaklaşık 20 ambulansın da hazır beklediğini bildirdiler.

İsrailli yetkililer, çok sayıda İsrailli turistin tercih ettiği bölgedeki patlamaların ardından, Tapa sınırından Sina'ya geçişlerin durdurulduğunu açıkladılar.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde