Koç’un bankasından emekliliğini istedi, artık BJK'ye odaklanacak

Koç’un bankasından emekliliğini istedi, artık BJK'ye odaklanacak

1 Temmuz itibariyle emekliliğe ayrılacak olan Yapı Kredi Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Kaan Şakul: "Bundan sonraki dönemde tüm enerjimi, bilgi birikimimi ve odağımı tamamen Beşiktaşım’a vereceğimin bilinmesini isterim.”

Koç’un bankasından emekliliğini istedi, artık BJK'ye odaklanacak
16px
24px
18.05.2024 14:47Güncelleme: 18.05.2024 14:51
ABONE OLgoogle

Yapı Kredi Bankası’nda dün üst düzey atamalar yapıldı. Bu atamalardan biri de Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Kaan Şakul ile ilgiliydi. Şakul, 1 Temmuz itibarıyla emekli olarak ayrılacak, yerine, 2 Temmuz itibarıyla Krediler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Erkan Akbulut getirilecek.

Şakul, dün X’teki hesabından bir paylaşım yaptı ve bankadan emekliliğini istediğini, artık tüm enerjisiyle Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Beşiktaş için çalışacağını söyledi. Ali Koç’un Beşiktaş Yönetim Kurulu’na girmesi için gerekli onayı bir an bile düşünmeden, bir ağabey edasıyla içtenlikle verdiğini kaydeden Şakul, şunları anlattı:

“1 Temmuz 2002’de çalışmaya başladığım ve çalışmaktan onur duyduğum bankam Yapı ve Kredi Bankası’ndan 1 Temmuz 2024 tarihi itibariyle emekliliğimi istemiş bulunmaktayım. Bu uzun zaman zarfında desteklerini hiçbir zaman esirgememiş tüm eski ve mevcut çalışma arkadaşlarıma, icra kurulundaki mesai arkadaşlarıma, CEO’muz Sayın Gökhan Erün’e, Koç Holding CEO’su Sayın Levent Çakıroğlu’nave çok kıymetli Koç Ailesi’ne can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bankacılığın en zor zamanlarında Yönetim Kurulu Başkanlığımı yapan ve tüm zorlukları, verdiği güven duygusunun desteğiyle aşmamızın önünü açan Sayın Ali Y. Koç’a sadece profesyonel hayatımdaki büyük etkisi için teşekkür etmem kafi gelmez. Her Beşiktaşlı’nın rüyası olan Beşiktaş Yönetim Kurulu’na girmem için gereken kurumsal onayı bir an bile düşünmeden bir ağabey edasıyla büyük bir içtenlikle veren Sayın Ali Y. Koç’a ve bu onuru yaşamama beni layık gören Başkanımız Sayın Hasan Arat’a minnettarlığım ömür boyudur. Bundan sonraki dönemde; her biri birbirinden değerli Beşiktaş JK ve Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıma daha çok destek olabilmek ve onlarla beraber Beşiktaşımız’ı mümkün olan en ileri noktaya taşıyabilmek için tüm enerjimi, bilgi birikimimi ve odağımı tamamen Beşiktaşım’a vereceğimin bilinmesini isterim.”

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde