KEY ödemeleri temmuzda

KEY ödemeleri temmuzda

Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinde mutlu sona ulaşıldı. Hükümet, şimdi de..

KEY ödemeleri temmuzda
16px
24px
10.06.2008 08:58
ABONE OLgoogle

Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinde mutlu sona ulaşıldı. Hükümet, şimdi de yaklaşık 2 milyar YTL"yi bulması beklenen KEY kesintilerinin ödeme planını netleştirdi.

Emlak Tasfiye Fonu Başkanı Zeki Sayın, gazetemize yaptığı açıklamada ödemelerin temmuzda başlayacağını, takvime ilişkin açıklamanın da kısa sürede yapılacağını bildirdi. Sayın, KEY ödemelerinde üst sınırın bin 391 YTL olduğunu belirterek, “Vatandaş, 3 ay çalıştıktan sonra sözleşmeye geçmiş bu durumda kendisinden KEY kesintisi yapılmamış. Kısacası KEY kesintisi olarak 10 YTL alacaklar bile var” dedi.

ÖDEME ZİRAAT"TEN
Hak sahibi sayısının 8 milyonu aştığını dile getiren Sayın, isim listesinin Resmi Gazete"de yayınlanmasının fiziken imkansız olduğunu, listenin Emlak Konut Gayrimenkul YO"nun internet sitesinde yayınlanabileceğini belirtti. Sayın"ın verdiği bilgiye göre, takviminin açıklanmasının ardından vatandaşların en yakın Ziraat Bankası"na TC kimlik numarası ile gitmesi yeterli olacak. Kimlik numarası olmayanlar için sosyal güvenlik numarasıyla da işlem yapılacak.

Cenk Esen/Türkiye

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde