Kara parada Evcil sürprizi

Kara parada Evcil sürprizi

Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) Erol Evcil'le ilgili yaptığı kara para soruşturmasında, 9 yaşında bir kız çocuğuna ait hesapta 'triyonlar' çıktı.

Kara parada Evcil sürprizi
16px
24px
12.04.2006 00:00
ABONE OLgoogle

9 yaşındaki B.Ö.'nün Evcil'le ilişkili olduğu iddia edilen Nilüfer Turizm'in sahibi Hüseyin Kayapalı'nın sevgilisi Sibel Varkoş'un kızı olduğu belirlendi. KOM'un tespitlerine göre kara para trafiği şöyle ortaya çıkarıldı:

'Üç' dedi, 36 geldi
Sibel Varkoş, Temmuz 2005'ten beri tanıdığı bir banka şube müdürüne eşinden ayrılacağını ve hesabına 3 trilyon lira geleceğini söyledi. Ancak hesaba 36 trilyon TL gelmesi üzerine şube müdürü durumu MASAK'a bildirdi.
Sibel Varkoş, parayı Ramazan Ordu (Kayapalı'nın ortağı), Turgut Bozkurt, Emin Özyıldırım, Emine Vildan Varkoş (Sibel Varkoş'un annesi), B.Ö. (Sibel Varkoş'un kızı), Reyhan Vögeli, Ata Kemal Bakım (Türk asıllı Alman vatandaşı, Sibel Varkoş'un dayısı), Ekrem Kuraloğlu, İsmet Öztürk ve Necati Varkoş'a (Sibel Varkoş'un babası) havale etti.

Şirket Evcil'in
Bu havalelerden birinin Evcil'in şirketi Sider ve Emniyet'in "Evcil'in adamı" olarak izlediği birine yapılması kuşkuları artırdı. Bu aşamada (30 Ocak 2006) yeni havalelerle para Ramazan Ordu, İsmail Öztürk, Emin Özyıldız ile Sibel Varkoş'un dokuz yaşındaki kızı B.Ö.'nün hesaplarında toplandı.

İnceleme sürüyor
Paranın sistemden çıkmaması için Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na başvuru yapan Emniyet, bu kişilerin hesaplarına tedbir koydurdu. Ancak karşı istemle tedbir kaldırıldı. İnceleme Maliye uzmanları tarafından Bursa'da sürdürülüyor.

Nedim Şener/Milliyet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde