KanalTürk'ü kim satın aldı?

KanalTürk'ü kim satın aldı?

Tuncay Özkan'ın kanalı satıldı. Hem de hiç beklenmeyen bir isim tarafından satın alındı.

KanalTürk'ü kim satın aldı?
16px
24px
12.05.2008 13:54
ABONE OLgoogle

Tuncay Özkan'ın kanalı satıldı. Hem de hiç beklenmeyen bir isim tarafından satın alındı.

Kanaltürk'ü Bugün Gazetesi'nin sahibi olan Koza İpek Grubu satın aldı. ATV ve Sabah'ı almaktan ümidini kesen Koza İpek Grubu sonunda Kanalturk'ü aldı. Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selahattin Sadıkoğlu da satışı doğruladı.

Bugün, Kanaltürk'ün tüm borçlarını da üstlendi. Bu borçların 5 trilyon civarında olduğu öğrenildi.

Kanaltürk'ün satışı için tarafların bir haftadan uzun bir süredir görüştükleri ve sonunda el sıkıştıkları gelen haberler arasında. Yeni bir bina arayışında olan Bugün gazetesinin sırf bu satış nedeniyle taşınmayı ertelediği öğrenildi. Satış ile birlikte gazete de Kanaltürk'ün Mecidiyeköy'deki binasına taşınacak.

İMKB'YE AÇIKLAMA

Koza Davetiye Kanaltürk'ü satın aldı. Konuya ilişkin olarak İMKB'ye açıklama gönderildi.

Koza Davetiye satışla ilgili olarak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na bir açıklama gönderdi.

Açıklamada, gruba bağlı ATP İnşaat'ın Kanaltürk TV, Kanaltürk Radyo ve kanalturk.com.tr sitesiyle ilgili şirketlerin yüzde 99.9'luk hissesini satın aldığı belirtildi.

 Kanaltürk hükümete yönelttiği sert eleştiriler ve sahibi Tuncay Özkan'ın cumhuriyet mitinglerindeki aktif tavrı ile dikkat çekiyordu. Kanalın CHP ile olan ilişkisi ise iktidar partisi tarafından eleştiriliyordu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde