Kadın giyim markası Modanisa satıldı

Kadın giyim markası Modanisa satıldı

Portföy yönetim şirketi Re-Pie Portföy, modern muhafazakâr giyim alanında online moda ve alışveriş platformu Modanisa’nın tamamını satın aldı. Modanisa, Re-Pie Portföy Embedded Girişim Sermayesi Fonu’ndan (GSYF) 12 milyon dolar yeni yatırım aldı.

Kadın giyim markası Modanisa satıldı
16px
24px
03.04.2024 22:48Güncelleme: 04.04.2024 09:46
ABONE OLgoogle

Re-Pie Portföy, modern muhafazakâr giyim alanında online moda ve alışveriş platformu Modanisa'yı aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Re-Pie Portföy’ün Modanisa’ya yaptığı 12 milyon dolarlık yeni yatırım, Re-Pie Portföy Embedded GSYF ile sağlandı.

Bloomberg HT'nin haberine Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Emre Çamlıbel yaptığı değerlendirmede, “Gelirlerinin yüzde 80’ini ihracattan elde eden Modanisa’nın şimdiye dek online platformları ile dünya genelinde milyonlarca tüketiciye ulaşarak elde ettiği marka değerini, kâr marjı yüksek fiziksel mağazacılık ile daha da yukarı taşıması için gerekli yatırımı sağlıyoruz. Bu yıl agresif büyüme stratejisini hayata geçiren Modanisa’yı Türkiye’den çıkan yeni bir unicorn olması için desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Re-Pie Portföy, 2022 yılında Modanisa’nın 20 milyon dolar yatırım aldığı köprü yatırım turuna da liderlik etmiş ve şirkete, Re-Pie Portföy Modanisa GSYF ile 15 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirmişti. Köprü yatırım turuna Re-Pie Portföy haricinde ise Goldman Sachs, IPY ve EBRD de katılmıştı.

Sene başından beri açtığı mağazalar ile var olan 6 mağazasını 9’a çıkaran Modanisa, yıl sonunda 27 mağazaya ulaşarak yüzde 200 büyümeyi hedefliyor.

RE-PİE KİMDİR

Re-Pie Portföy, 2015 yılında kurulmuş olan bir portföy yönetim şirketidir. 

Re-Pie Portföy’ün temel faaliyet alanları girişim sermayesi yatırım fonları, gayrimenkul yatırım fonları, menkul kıymetler yatırım fonları, emeklilik fonları ve özel portföy yönetiminden oluşuyor.

Çok yönlü portföyünde stratejik olarak yönetilen 30 gayrimenkul, 41 girişim sermayesi ve 11 adet menkul kıymet yatırım fonunun yanı sıra yönetim sorumluluğunu aldığı bir emeklilik fonu bulunan Re-Pie Portföy, yatırım sektöründe güvenilirliği ve uzmanlığı ile kendine ayrıcalıklı bir yer edinmiştir. Sermaye Piyasası Kurulu'ndan aldığı lisansla faaliyet gösteren şirket, 54 milyar TL tutarında varlığı yönetmektedir.

patronlardunyasi.com

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde