Kaddafi'nin oğlu öldürüldü!

Kaddafi'nin oğlu öldürüldü!

NATO'ya yaptığı ateşkes çağrısının hemen ardından karargâhı vuruldu: Oğlu ile üç torunu hayatını kaybetti

Kaddafi'nin oğlu öldürüldü!
16px
24px
01.05.2011 09:34
ABONE OLgoogle

Libya liderinin NATO'ya yaptığı ateşkes çağrısının hemen ardından karargâhı vuruldu: Oğlu ile üç torunu hayatını kaybetti

Libya'daki çatışmalar sürerken NATO'nun dün akşam yaptığı füze saldırısında Muammer Kaddafi'nin en küçük oğlu ile üç torununun öldüğü açıklandı. Bu sıcak gelişme, Libya Hükümet sözcüsü tarafından dün gece yarısından sonra yapıldı.

Sözcü, NATO'nun daha önce yaptığı gibi dün de Kaddafi'nin Trablus'taki karargâhını hedef aldığını ileri sürdü. NATO'nun saldırısı sırasında Kaddafi'nin de karargâhta olduğunu belirten sözcü, saldırıda Kaddafi'nin 32 yaşındaki en küçük oğlu Seyf El Arab ile üç torununun öldüğünü bildirdi.

Sözcü füze saldırısından Kaddafi'nin yara almadan kurtulduğu açıkladı. Muammer Kaddafi, saldırıdan bir kaç saat önce devlet televizyonundan NATO'ya ateşkes çağrısı yapmıştı.

Kaddafi, canlı yayınlana 80 dakikalık konuşmasında NATO'nun bombardımanı durdurması halinde ateşkes yapmaya ve görüşmelere hazır olduklarını söylemişti. Bu konuşmanın hemen ardından NATO'dan ret yanıtı gelmişti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde